ČLÁNEK
article 62 image
Lvi přibrzdili černou sérii
22.01.2019 Muži A

Šesté utkání v řadě prohráli v extralize pražští Lvi. V sobotu se po zápase s nimi radovali volejbalisté Příbrami. I výsledek 2:3 má pro lužinský celek svou cenu, vždyť poprvé od 1. prosince 2018 získal bod. Navíc předvedl slibný výkon a dokázal vyrovnat skóre z 0:2 na 2:2. „Je jasné, že body potřebujeme. Už jenom pro sebevědomí. Tabulku ale neřešíme, zajímá nás především herní projev,“ zdůraznil trenér Tomáš Pomr.


Příprava na duel probíhala na Lužinách ve zjitřené atmosféře, došlo dokonce na pohovory. „Řekli jsme si, že musíme bojovat v tom složení, v jakém jsme,“ nastínil kouč.

Největším problémem stále zůstává post univerzála. Surinamec Gino Robert Naarden nastoupil naposledy 8. prosince v Ostravě a od té doby se snaží obnovit vízum. „Žádné pozitivní zprávy nemáme. Jeho případ už se řeší dokonce na úrovni Poslanecké sněmovny,“ vysvětloval Pomr.

Lvi se bez své útočné jedničky pomalu propadali tabulkou. Po šestnáctém kole je najdeme na desáté příčce extraligy – poslední, která zaručuje alespoň předkolo play-off. „Na hodnocení sezony je ještě brzy. Systém je tak nastavený, že i desátí mohou získat titul,“ opáčil trenér.

Jenže: jedenáctý Zlín ztrácí na Pražany šest kol před koncem čtyři body. „Nějaké zápasy ještě vyhrajeme. Máme přijatelný los a hlavně věříme v sílu mužstva,“ uvedl kouč před duely na Kladně, doma s Českými Budějovicemi, v Odoleně Vodě, s Benátkami nad Jizerou, ve Zlíně a s Ostravou.

„Právě jsme odehráli kvalitní utkání s výborným soupeřem ve skvělé atmosféře. Vážím si bojovnosti, charakteru i kolektivního pojetí týmu. Příbram je na úrovni Kladna i Českých Budějovic. Rozhodně není důvod se kohokoli bát,“ doplnil odhodlaně Pomr.
Autor: David Nejedlý

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)