ČLÁNEK
article 56 image
Béčko veze jednu výhru z Moravy!
14.01.2019 Muži B

V pátek 11. ledna odehrál tým VK Lvi Praha B svůj první ligový zápas roku 2019, a to hned proti
lídrovi soutěže - Bučovicím. Lvi strávili zimní pauzu na páté příčce, zaplněná bučovická hala tedy
očekávala napínavý souboj týmů z horních pater tabulky.
Bučovice - Lvi 3:1
Sestava - Kočka, Vodička, Charvát, Toman J., Toman L., Horák, libero Ježek (střídali: Havlas,
Milota)
O výsledku prvního setu rozhodla až vyrovnaná koncovka, kterou pro sebe urvali zkušení hráči
Bučovic. Druhý set se vyvíjel téměř stejně, v koncovce měli tentokrát více štěstí hosté z Prahy a
stav byl srovnaný na 1:1. Do třetího setu vlétli mladí Lvi skvělým servisem, což je v nízké
bučovické hale základ úspěchu a ujali se hned ze začátku vedení. Bohužel poté přišly nenápadné
série neodztrátovaných bodů, čehož téměř nechybující tým Bučovic využil a set získal na svou
stranu. Ke konci zápasu se hra Lvů úplně rozpadla a zápas tedy skončil podle papírových
předpokladů.
Staré Město - Lvi 1:3
Milota)
V sobotu čekal na ,,béčko” pro změnu soupeř pohybující se okolo hranice postupu do play-off,
kam se probojuje osm nejlepších týmů první ligy. Tento zápas byl pro oba celky velmi důležitý.
Staré Město potřebuje každý bod, aby mělo stále šanci na postup, zatímco Lvi si tímto utkáním
mohli zajistit jasný postup už předčasně. Až na výpadek ve druhém setu drželi mladí hráči z Prahy
soupeře pod sebou a vyhráli 3:1. Nebyl to ze strany hostů zvlášť přesvědčivý výkon, ale počítají se
hlavně tři body do tabulky, které dvě kola před koncem slibují nejhůře páté místo v tabulce.
Příští dva zápasy sehrají Lvi doma na Lužinách proti Velmezu a hlavně proti Brnu, které je
pravděpodobně naším budoucím soupeřem i v play-off.