ČLÁNEK
article 55 image
Bez opor a bez servisu. Lvi přesto potrápili Duklu Liberec
11.01.2019 Muži A

11.1.2019     Sympatickým výkonem otevřeli rok 2019 pražští Lvi. Výrazně oslabený celek statečně vzdoroval favoritům. „Body bohužel nemáme. I když k nim bylo blízko,“ okomentoval porážku 1:3 s libereckou Duklou trenér devátého týmu nejvyšší volejbalové soutěže Tomáš Pomr.
ez tří hráčů základní sestavy šli Lvi do utkání s vítězi dvou z posledních pěti ročníků extraligy. Chyběli kapitán a nahrávač Matyáš Démar, univerzál Gino Robert Naarden a blokař Šimon Krajčovič. „Matyáš prodělal angínu, Gino je stále v Surinamu, kde čeká na vízum a Šimon byl se slovenskou reprezentací na Islandu,“ vysvětloval kouč z Lužin.

I přes absence začali Pražané odvážně a úvodní sadu dovedli k vítězství 25:22. „Na to, jak jsme lepili sestavu, musím být spokojený. Celý set jsme výborně přihrávali. Díky tomu jsme bodovali. Vyzdvihl bych výkon nahrávače Ondřeje Fortuníka,“ popisoval Pomr. „A Liberec byl takový vlažnější.“
Ve druhém setu favorité přitlačili a rázem z toho bylo jednoznačné skóre 15:25. „Rozhodl ho Honza Štokr sérií výborných podání. Po ní už se to s námi vezlo,“ ušklíbl se trenér. Právě servis označil za alfu a omegu střetnutí. „Věděli jsme, že do podání musíme tlačit. Chyb při něm ale bylo příliš mnoho,“ nelíbilo se Pomrovi.

Jeho svěřenci ovšem bojovali a ve třetí sadě opět vyrovnali hru. „Za stavu 18:17 jsme si špatně nahráli a místo dvoubodového vedení dovolili soupeřům vyrovnat a následně jít do vedení. V tu chvíli se zlomilo celé utkání,“ okomentoval kouč set, který skončil 22:25. Závěrečný pak 21:25.
Na chmury není čas. Už v sobotu (17.00) se Lvi představí na palubovce osmého týmu extraligy v Ústí nad Labem. „Problémem trochu je, že budeme hrát s jinými míči. Pokud ale zopakujeme výkon jako s Libercem, a zlepšíme se na servisu, máme na výhru,“ myslí si Pomr. „Absencí je dost. Musíme na hřišti nechat o kousek více než obvykle. Nějaké body už potřebujeme,“ dodává.

Lvi Praha – Dukla Liberec 1:3 (25:22, 15:25, 22:25, 21:25)
Rozhodčí: Velimov, Buchar – Poláček, Michálková. Diváci: 320. Lvi: Svoboda, Van Werkhoven, Kuboš, Šulc, Špulák, Fortuník, libero Kovařík. Střídali: Kozák, Démar, Drozen. Dukla: Leikep, Biernat, Šulista, Holubec, Štokr, Grut, libero Kopáček. Střídali: Srb, Pietruczuk.

Autor: David Nejedlý

 

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)