ČLÁNEK
article 40 image
Bez Surinamce i bez bodů. Lvi zakončili rok porážkou v Brně
07.01.2019 Muži A

18.12.2018         

Těšili se na televizní utkání, chtěli předvést kvalitní volejbal. Skutečnost byla jiná. V předehrávce 13. kola extraligy prohráli pražští Lvi na palubovce Brna jednoznačně 0:3.
Závěr roku připravil lužinskému celku těžké zkoušky, třikrát se představil venku. A navíc proti mimořádně kvalitním soupeřům. V Ostravě, Karlových Varech a Brně nezískal ani bod. Trenér Tomáš Pomr přesto rozdíly našel. „Jestli jsme se po předchozích zápasech bavili o vyrovnaném sportu, tentokrát musím přiznat, že jsme byli horší,“ řekl zklamaně.
Před utkáním musel pražský kouč řešit podstatnou absenci. S týmem nemohl odcestovat univerzál Gino Robert Naarden. „Česká byrokracie. Gino je v Surinamu, kde si zažádal o prodloužení víza,“ procedil mezi zuby. „O tom jsme ale věděli a byli na to připraveni.“

Na účko se proto posunul obvyklý blokař Šimon Krajčovič. „Dříve tam hrával. A moc se na novou roli těšil. Jestli ji zvládl, si zanalyzujeme. Příliš mnoho lepších variant ve hře nebylo,“ popsal Pomr.

Výsledky úvodních sad (dvakrát 25:21) tomu nenasvědčují, Brno ale drželo otěže zápasu po celou dobu pevně v rukou. „Špatně jsme podávali, proto jsme měli velké problémy v obraně. Navíc soupeři spolehlivě přihrávali a výborný výkon podal nahrávač Ondřej Boula,“ shrnul vše podstatné kouč. „To je potom těžké,“ ulevil si.
Ve třetím setu už nebylo vůbec co řešit – 25:11. „Rozstříleli nás servisem. Na něm se dařilo hlavně Michalu Hrazdírovi,“ uznal Pomr, jenž v té době už notně míchal sestavou. „Příležitost dostali hráči z lavičky, kteří si ji zasloužili za svůj přístup k tréninku,“ vysvětlil. Jediné pozitivum tak znělo: „Získali cenné zkušenosti.“

Bezprostředně po utkání se pražský kouč nechtěl pouštět do rozboru podzimní části. „Teď cítím zklamání. Musíme být ale trpěliví. Zase nás čekají snazší zápasy. Tabulkou se potřebujeme prokousat o něco výš, abychom měli co nejvýhodnější pozici pro play-off,“ doplnil za devátý tým extraligy.

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)