ČLÁNEK
article 59 image
Bitva mezi Lvy a Kocoury
21.01.2019 Muži A

Již tradičně na utkání s Příbrami se očekávala na Lužinách početná divácká návštěva se super kulisou. To se potvrdilo a hráče to již od rozcvičky patřičně hecovalo. Začalo se zostra a s velkou chutí na obou stranách.

Domácí – Hosté  Výsledek (sety)  2:3 (-17,-23,23,22,-10)

Rozhodčí:  Hudík M., Fink T., na čarách Poláček J. , Jusič A., delegát  Škoda Z.

Počet diváků: 580

Sestavy (od zóny I):

Domácí:  Démar, Kozák, Van Werkhoven , Kuboš, Šulc , Krajčovič , libero Kovařík

Střídali: Svoboda, Fortuník, Horák

Hosté:  Lech, Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk Stanislav, Graham , libera Juračka , Kop

Střídali:  Rosenbaum, Kuchař, Hulpach, Suda , Trojanowicz

Vyjádření:

Domácí:

Matyáš Démar (kapitán domácích):  Dnes bojovný výkon. Škoda nedohraného utkání v 5.setu , po té co jsme otočili zápas.

Tomáš Pomr (trenér domácích):   V utkání jsme se stále zlepšovali. Myslí , že diváci viděli kvalitní sport. Zejména obrany na obou stranách převyšovaly útok. 5.set rozhodl Böhmik  svojí sérií na podání. Je to stále „Pan hráč“. Děkuji divákům (I příbramským ) za skvělou kulisu a gratuluji Příbrami k vítězství.

Hosté:

Martin Böhm (kapitán hostů):   První dva sety jsme soupeře přehrávali. Pak změnou nahrávače – příchod Forbese se změnil styl hry a lvi byli velmi dobrý soupeř. V 5.setu jsme udělali min. chyb a zlepšili obranu , což rozhodlo o našem vítězství.

Martin Kop  (trenér hostů):  První dva sety jsme výborně ztrátovali a soupeře jsme přehráli. Od 3.setu Lvi zlepšili servis , nám se zhoršila hra na ztrátu a přibyli individuální chyby. Od 3.tího setu byli Lvi lepší. Před pátým setem jsme si řekli , že tie-break musíme vyhrát  a díky super obraně se nám podařilo získat cenné vítězství.

Popis utkání:

1-set Od prvních míčů vidí diváci urputný boj o každou ztrátu a až do stavu 12:12 je vše vyrovnané. V tomto okamžiku je Méďa zablokován, Mára Šulc neuhrává ztrátu a Příbram uhrává super bodovku a jde do trháku 12:15. Při podání Vládi Mikulenky přichází šňůra Kocourů a pod skvělou taktovkou nahrávače Dolgopolova  , Příbram jednoznačně získává první set pro sebe.

2.set Kocouři pokračují v bezchybné hře na ztrátu , podpořenou velmi disciplinovanou obranou v poli.  Domácím se nedaří uhrávat vysoké balony přes kůly 3:6. Lvi zvedají hlavy, na nahrávku přichází místo Demiho – Forbes a několika skvělými bloky vyrovnávají stav a začíná bitva , která baví naplněnou halu na Lužinách. Pod tlakem příbramští také 2x chybují + výborný útok středem Lvů  a stav se otáčí na 11:8. Nastává boj o každý míč – stav je neustále vyrovnaný a až do 19:19. Na servis jde Lech dvěma super servisy otáčí na 19:21. Vidíme koncovku jak řemen , ale Kocouři již nepouští mírné vedení a vyhrávají 23:25.

3.set Opět se začíná bod po bodu ztrátovat 4:4. Domácí chybují 2x na přihrávce a zdá se , že Příbram bude mít převahu opět 5:8. To se , ale nelíbí Méďovi  a svoji super útočnou hrou otáčí skóre na 14:12. Hra se opět vyrovnává , i když domácí častějšími chybami zjednodušují soupeři ztrátu. Velkým úsilím v koncovce Lvi vedou 23:21 a koncovku nepouští a dohrávají set ,přes ztráty 25:23.

4.set Diváci jsou potěšeni , že zápas pokračuje , protože bojovná hra se líbí a domácí si nezasloužili prohrát 0:3. Jedeme dál a pěkně zostra. Lvům se daří začátek setu a s velkou chutí se ujímají vedoucí role v setu 10:5. V této fázi zápasu přebírají domácí taktovku a přesvědčivě vedou 19:15. Trenér hostí Kop míchá ze sestavou a střídá čtyři hráče . Lvům se nedaří ztráta stav se koriguje na 19:18 a už to vypadá na zvrat v setu. Konečně ztráta a na servis jde Šimon Kozák a dvěma esy uklidňuje Lvy 22:18. Ti vítězí ve čtvrtém setu 25:22. Pro diváky paráda , protože 5-ti setová utkání milují. Oproti trenérům , kterým slézají vlasy.

5.set Příbramští od počátku dávají najevo , že nedají zadarmo ani bodík v setu.  Okamžitě se ujímají vedení 0:4 . Navíc domácí často chybují a vypadá to , že se nepodařilo udržet koncentraci s předchozích vyhraných setů . Kocouři si již nedají vítězství od Lvů vzít . Drží převahu v setu a vítězí 10:15.

Autor: Miloš Kočka