ČLÁNEK
article 340 image
Blokař Lvů Todua (29) před duelem na Kladně: Hloupou prohru jsme si už vybrali
12.10.2021 Muži A

/ROZHOVOR/ Chvíli se vztekal, poté jen nevěřícně hleděl do palubovky. Taková byla reakce blokaře Lvů Valerije Toduy na sobotní extraligovou porážku s Brnem. „Doma nesmíme nikdy prohrávat. Už kvůli fanouškům,“ zdůraznil. Zítra mají pražští volejbalisté šanci na reparát, od 18 hodin nastoupí na Kladně. „Zvládneme to. Určitě nedopustíme takové chyby, jako s Brnem a budeme lépe připraveni mentálně,“ sdělil Todua.

 

Jaká nálada nyní panuje v kabině Lvů?

Dobrá, připravujeme se na Kladno. Už se nesmíme dívat dozadu, jen dopředu. Hloupou prohru už jsme si vybrali.

 

Vyhodnotili jste si nějak porážku s Brnem?

Řekli jsme si, že jsme to prostě po… Nic nám nešlo. Neměli jsme svůj den. Nikdo se na nic nevymlouval. Takový zápas ale musíme příště vyhrát.

 

Můžete být konkrétnější? Co bylo špatně?

To je na hodinový rozhovor. Někdo udělal chybu, druhý se k němu přidal. Ztratili jsme bod, pak další… Soupeře jsme pořád jen doháněli. A dopadlo to, jak dopadlo.

 

Ví se o vás, že nesnášíte porážky. Jak jste se s ní smířil tentokrát?

Špatně. Do noci jsem nespal. Dneska jsme měli rozbor utkání a jedu v tom nanovo. Doma nesmíme nikdy prohrávat. Už kvůli fanouškům, kteří chtějí vidět dobrý volejbal. Ale dost Brna, zítra bude nový zápas.

 

Co očekáváte od Kladna?

Kvalitní servis. Kladeňáci hrají riskantně. Mají nízkou halu, což jim dost pomáhá. Ale naši kluci to zvládnou a odpřihrávají. Určitě nedopustíme takové chyby, jako s Brnem a budeme lépe připraveni mentálně.

 

Znáte recept na Kladno?

Můj plán je vždycky stejný: radovat se z každého balonu, podporovat se vzájemně. Z naší strany sítě musí jít na soupeře obrovská energie, pohoda. Extraligový zápas je hrou nervů, zvítězí psychicky odolnější.

 

Duelem na Kladně zahájíte „pohárové týdny“. Vyhovuje vám hrát ob tři dny?

Nejlepší trénink je zápas. V něm nemáte čas na chyby, musíte ze sebe vydat to nejlepší. Navíc nás čekají silní soupeři: Kladno, Odolka, Liberec a Vary. Jasně se ukáže síla našeho týmu.

 

Zdroj: Pražský deník

 

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)