ČLÁNEK
article 277 image
Čarodějnice nepřiletěly. Statečné Lvice přespaly na hradě

Řadou pověstí je opředen hrad Choustník na Táborsku. Podle jedné se ke studni na nádvoří slétávají čarodějnice a tropí tam své rejdy. Do takových míst neváhala Eva Drešerová zavést své svěřenkyně, aby tam přenocovaly. Na její obranu je třeba uvést, že mezi „statečné kadetky a dvě ještě statečnější starší žákyně“ sama ulehla. „Pro některé holky to byl docela šok. Jsou zvyklé spát v pětihvězdičkových hotelech a najednou pochrupovaly venku,“ smála se oblíbená trenérka.

Bylo náročné sehnat holky uprostřed prázdnin a „donutit je“ k tréninku?
Horší bylo sehnat vhodný objekt. Jde o starou komunistickou budovu. Místní jí říkají Pentagon. Hned vedle je základka, kdyby pršelo, máme v ní domluvenou tělocvičnu. Je to tady super, místa si zamluvíme rovnou na příští rok. Kadetky a juniorky by měly mít delší přípravu než čtrnáct dnů. Tři týdny jsou značka ideál.

Kolik se vás na jihu Čech sešlo?
Celkem 21 holek, ale nejsme všechny Lvice. Spojily jsme se s bývalým Olympem, který teď přešel do Mikulovky. Jedná se o pilotní ročník, chceme zkusit něco nového.

Pro holky jde o první akci?
Ano, tento týden je dobrovolný. Nahlásily se ty, které chtěly. Je tu super parta těch „zocelenějších“. Samozřejmě se i tady najdou holky, co občas tlačí kolo. Nemusejí se bát, skupina na ně počká. Jsme rozdělené na tři části, trasy se plánují podle výkonosti. Nechceme, aby se trápily.

Co děvčata absolvují?
Ráno vybíhají na zříceninu Choustník, což je kilometr a půl do příkrého kopce. Hlavní náplní jsou cyklovýlety. Každý den máme v plánu ujet 35 až 40 kilometrů. Pro někoho je to opravdu náročné. Občas dojde i na kruhové tréninky.

Kde a jak budou kadetky a starší žákyně pokračovat?
Následovat bude týdenní volno, společné lví soustředění v Litomyšli a tréninky v Praze. Vše vyvrcholí poslední srpnový víkend Prague Volleyball Games 2021.

Na závěr k noclehu na hradě. Zvládly ho všechny Lvice?
Bez problémů. Všechno bylo připravené, velká pergola pro třicet lidí. Ta nás zachránila, protože pršelo. K ránu byla trochu zima, na tu jsme byly nachystané,  vzaly jsme si s sebou více oblečení. Rozdělal se oheň, pekly buřty, byla sranda.

Jak se spalo venku trenérce?
Pod širákem jsem nespala dlouho, ve stanu před pár dny na vodě. Neměla jsem s tím problémy. Jsem takový retrotrampík.

KALENDÁŘ AKCÍ