ČLÁNEK
article 707 image
Drama v tiebreaku na závěr. Lvi na druhý titul bohužel nedosáhli
25.04.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Volejbalová extraliga hlásí střídání na první pozici. Lvi ve čtvrtém finále podlehli Českým Budějovicím na jejich palubovce 2:3 na sety a v sérii padli 1:3 na zápasy. Obhájcům titulu nepomohlo ani 29 bodů univerzála Davida Kollátora. Jihostroj se na domácí trůn vrátil po pěti letech.

Jihostroj České Budějovice - Lvi Praha 3:2 (21, -22, 17, -24, 15), konečný stav série 3:1
Rozhodčí: Kovář, Grabovský. Diváci: 2500 (vyprodáno). Jihostroj: Luengas 19, Okolič 21, Van Schie 17, Balabanov 13, Sedláček 13, Carísio 5, libero Kovařík - Leština, Ondrovič. Trenér Kowal. Lvi: Madsen 14, McCarthy 9, Kollátor 29, Čech 6, Crer 11, Janouch, libero Moník - Thiel, Schouten 5, Vodička 5, Estrada 1. Trenér Barrial.

V závěrečném duelu se obě mužstva střídala v několikabodových sériích a vypracovala si mečbol. „Připadalo mi to jako takový ženský volejbal, jeden tým udělal čtyři body, pak druhý čtyři body, takhle jsme se dotahovali. Bylo to hodně o hlavě, celá série byla o ní. Poslední dvě utkání jsme byli nerváci, dvakrát jsme měli titul na dosah. Poprvé jsme to nezvládli a podruhé už ano,“ oddechl si Michael Kovařík, libero Jihostroje.

Fotogalerie ZDE

Vítězové základní části z Prahy byli ve finále potřetí za sebou, v titul proměnili jen loňskou sérii. V sezoně 2021/22 podlehli Karlovarsku. „Dnes jsme měli šanci vrátit sérii do Unyp areny. Ale jen jednu a myslím, že soupeři zahráli o trošku lépe než my. Především v prvních dvou zápasech byli lepší,“ přiznal trenér Lvů Juan Manuel Barrial. Za klíčovou považoval úvodní domácí porážku.

Zdroj: ČTK - idnes.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)