ČLÁNEK
article 60 image
Béčko! Dvě prohry a jeden bod, základní část za námi
20.01.2019 Muži B

Před posledním dvoukolem základní části měli pražští Lvi zajištěný postup do play-off z pátého místa, takže mohli mít v zápasech proti Velkému Meziříčí a Volejbalu Brno klidné hlavy.

Lvi - Velké Meziříčí 1:3
Sestava - Milota, Svoboda, Špulák, Toman J., Drozen, Horák, libero Havlas (střídali: Kočka, Toman L.)

Vstup do pátečního utkání se domácím vůbec nezdařil, díky drtícímu servisu se hosté ujali vedení 1:0 na sety. Ve druhém setu se hra vyrovnala, ale po nepovedené koncovce už manko vzrostlo na 0:2 na sety. Třetí set již prostřídaná sestava Lvů ovládla, hned se ujmula vedení v setu čtvrtém a směřovala k obratu. Ale houževnatý soupeř z Vysočiny po výborné obraně v poli srovnal ztrátu a dohnal slibné vedení domácích Lvů. Ve chvíli, kdy se tzv. lámal chleba byli hosté lepší. I přes závěrečnou sérii na podání svítil stav na ukazateli 23:25, tudíž i prohra a bezbodový zisk.

Lvi - Volejbal Brno 2:3
Sestava - Kočka, Toman L., Horák, Drozen, Vodička, Charvát, libero Havlas (střídali: Toman J.)

V tomto zápase šlo spíše o sebevědomí do nadcházející čtvrtfinálové série, jelikož oba týmy měly papírově jistá místa v tabulce. První sadou prolítli Lvi rychlostí blesku a přejeli své soupeře poměrem 25:14. Následně proběhla četná střídání na straně hostů, což vedlo k mnohem těsnějšímu rozdílu druhého setu, který zakončili domácí až esem na 25:23. V dalším průběhu zápasu Lvi výrazně polevili na přihrávce a úspěšnosti útoku, takže se šlo až do rozhodujícího tie-breaku. Domácí mladíci už ale v sobě nenalezli koncentraci a podlehli Brnu 2:3 na sety.

Ve vyřazovací části tedy Lvi narazí na Volejbal Brno, které bude mít nejspíše posily ze svého extraligového A-týmu. Čtvrtfinále vypukne na palubovce brněnského celku a po 14denní pauze lze očekávat velkou bitvu. Play-off se hraje na 3 vítězství, takže Lvy budete moct podpořit minimálně jeden zápas i na jejich domácím hřišti!