ČLÁNEK
article 531 image
Dvě vítězství během dvou dnů. Lvi bez ztráty setu rozdrtili Zlín
08.01.2023 A-Tým

/FOTOGALERIE/ Veleúspěšný víkend prožili pražští Lvi. V sobotu zvítězili ve Zlíně 3:0 a připsali si už sedmou extraligovou výhru v řadě. Volejbalisté třetího týmu tabulky ovšem nezamířili domů, nýbrž do hotelu a dvacet hodin poté se na témže místě postavili k osmifinále Českého poháru. Ani v něm neztratili set a radovali se z postupu. „Jsem maximálně spokojený, ve Zlíně se nehraje snadno. Byli jsme lepší na servisu, udrželi jsme přihrávku a něco zablokovali,“ popisoval smečař Daniel Čech, který se vrátil na důvěrně známé místo. V letech 2016 až 2021 totiž oblékal dres Fatry.

 

Fatra Zlín - Lvi Praha 0:3 (19:25, 17:25, 23:25) a 0:3 (17:25, 18:25, 13:25)

Lvi1: Vodička, McCarthy, Schouten, Čech, Tibitanzl, Janouch, libera Moník, Tláskal. Střídali: Kollátor, Pliasetskyi, Krča. Lvi2: Vodička, McCarthy, Kollátor, Čech, Tibitanzl, Janouch, libera Moník, Tláskal. Střídali: Krča, Pliasetskyi, Černý. Trenér: Barrial.

 

Cítíte před duelem ve Zlíně stále chvění?

Nervozita už opadla. Ve chvíli, kdy mi trenér řekl, že nastoupím, tak jsem se snažil soustředit jen na svou hru a předvést, co nejlepší výkon.

 

Vážně se už s nikým z Fatry nehecujete?

Ne, občas se na sebe pod sítí usmějeme, nebo prohodíme pár slov, ale vážně už jde pro mě o docela normální zápas.

 

Sobotní výsledek vypadá jednoznačně. Zapotili jste se vůbec?

Každé utkání v extralize je těžké. Bodově to tak možná nevypadá, ale na vítězství jsme se nadřeli. Rozhodující bylo, že se nám dařil servis a byli jsme trpěliví. Čekali jsme na chvíli, kdy odskočíme ve skóre a náskok jsme si poté dokázali udržet.

 

Hráli jste dvojzápas. Byla příprava něčím specifická?

Rozdíl byl jen v tom, že jsme ve Zlíně spali. Měli pro to více času na rozbor u videa a ráno jsme společně absolvovali strečink.

 

První krok vám vyšel. Nebáli jste se, že můžete soupeře podcenit?

Občas se to stává. Mluvili jsme o tom a myslím, že jsme se podcenění vyvarovali. Všichni jsme moc rádi, že utkání proběhlo, jak proběhlo.

 

Fotogalerie ZDE

 

Odehrál jste obě klání. Věděl jste to dopředu?

Ne, v sobotu jsem se o tom, že budu hrát, dozvěděl během rozcvičky a dneska až v šatně. Utkání nebylo opět snadné. Na regeneraci jsme neměli čas a únava se na nás v úvodu malinko projevila. Brzy jsme se ale dostali do provozní teploty a všechno dobře dopadlo.

 

Postoupili jste do pohárového čtvrtfinále. Je to pro vás důležité?

Samozřejmě. Každé vítězství potěší a pomůže. Český pohár je u nás druhá nejprestižnější soutěž a všichni ji chtějí vyhrát.

 

Čtvrtfinálový los vám nicméně přidělil silné Karlovarsko. Co na něj říkáte?

V osudí byly lehčí týmy, ale s losem nic nenaděláme. Máme Vary, těšíme se a chceme se poprat o další postup.

 

Jaký bude váš nejbližší program?

V pondělí máme volno. Těším se na to, jak si zajdu do sauny. Od úterý se začneme připravovat na Kladno.

 

To do Unyp areny zavítá v sobotu. Co od duelu čekáte?

Těžší práci než ve Zlíně. Kladno je páté, má široký kádr a na hřišti se tak mohou sejít různé sestavy. Na přípravu ale máme ale dost času a rozhodně nechceme přerušit naši vítěznou šňůru.

 

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

 

KALENDÁŘ AKCÍ

11

Únor

EX-M Lvi x Liberec 18.00 - Unyp arena

18

Únor

EX-M Ústí x Lvi 17.00 - Hala SLUNETA

2

Březen

EX-M Lvi x Brno 18.00 - Unyp arena