ČLÁNEK
article 399 image
Energie přinesla bod. Lvi předvedli v Brně zlepšený výkon
09.01.2022 A-Tým

Předvánoční trápení Lvů pokračovalo: tak zní titulek na serveru Českého volejbalového svazu hodnotící duel 14. kola extraligy mezi Brňany a Pražany. Pravda to je, ale jen poloviční. Ano, Lvi na dvě prohry z konce roku 2021 navázali další porážkou. I když jen 2:3 – za bod. Rozdíl byl ve výkonu, a podstatný. „Moje pocity?“ zopakoval otázku kouč Tomáš Pomr. „Prohráli jsme bitvu, nemůžeme být spokojeni. Ovšem energie na hřišti byla pozitivní. Takto je potřeba jít dál, udržet podobnou náladu a makat. Výsledky přijdou,“ zdůraznil trenér pátého týmu tabulky.

 

Volejbal Brno – VK Lvi Praha 3:2 (29:27, 16:25, 19:25, 25:21, 15:9)

Lvi: Janouch, Kriško, Nedeljković, Mihajlović, Čech, Todua, libero Moník. Střídali: Vodička, van Dijk, Pliasetskyi, Ježek. Trenér: Pomr.

 

V úterý Pomr na tréninku přivítal dvě zvučné posily – nizozemského univerzála Kay van Dijka a slovenského smečaře Tomáše Kriška. Do základní sestavy v největším městě Moravy vyslal jen druhého jmenovaného a účastníka olympijských her v Aténách posílal občas střídat. „U Tomáše rozhodl jeho kvalitní příjem. Činnost, kvůli které hlavně přišel. Do týmu zapadl velmi rychle. Navíc nám den před utkáním vypadl Luke Smith. Kay potřebuje pár tréninků, aby se sehrál s nahrávači. A Matej (Mihajlović) měl dobrou formu,“ objasnil kouč.

 

Hodnotit výkon van Dijka nelze, Kriško nezklamal. „Splnil očekávání,“ uvedl Pomr. Více než dvoumetrový slovenský reprezentant viděl své vystoupení následovně: „Ještě nebylo takové, jak si představuji. Zápas jsem ale fyzicky zvládl, což mě překvapilo. Až vypilujeme spolupráci s přihrávači a na útoku, bude to dobré.“ V zápase mile překvapil ještě jeden Lev – mladý smečař Jan Vodička. „Dan Čech neměl dobrý vstup do utkání. Voda přišel, nahradil ho a výborně přijímal. Dva sety hrál dobře, ale nevydrželo mu to, stejně jako většině ostatních,“ mínil trenér.

 

Tím nastínil podstatné, co se v hale v Kounicově ulici stalo. Brno bylo šťastnější v koncovce prvního setu, který vyhrálo 29:27. Následujícím dvěma sadám vládli Lvi – 16:25, 19:25. Poté domácí zlepšili podání a radovali se po výsledcích 25:21 a 15:9. Především tiebreak si Pražané za rámeček nedají. „V něm je to vždycky těžké. První polovinu jsme se drželi, ale v jednom postavení nám soupeř odskočil,“ litoval Kriško. „Některé balony jsme nedohráli s takovým klidem, jak jsme mohli a prohráli,“ doplnil. „Zápas jsme ztratili na útoku. Všechny ostatní činnosti byly vyrovnané, nebo jsme v nich byli lepší,“ všiml si Pomr.

 

Na závěr si oba pánové schovali poděkování. Patřilo třem bubeníkům, kteří se vydali za svými miláčky až do Brna a v minisouboji s domácími příznivci zvítězili. „Byli skvělí,“ zaznělo unisono. Snad se budou Lvi moci opřít o podporu publika i v sobotu, kdy na Podvinném mlýně přivítají od 19 hodin Odolenu Vodu. „Musíme být silnější a musíme vyhrát,“ dodal lakonicky Pomr.

 

Fotogalerie ZDE

 

 

Zdroj: Pražský deník

KALENDÁŘ AKCÍ

29

Leden

EX-M Lvi x Karlovarsko 18.00 - Unyp Arena

1

Únor

ČP-M České Budějovice x Lvi 18.00 - venku

5

Únor

EX-M Příbram x Lvi 17.00 - venku

9

Únor

EX-M Lvi x Odolena Voda 19.30 - Unyp Arena