Nejsvětlejší momenty Lvů přišly na Kladně ve druhé sadě. V ní vedli až tříbodovým rozdílem, ale naposledy 14:13. „Za stavu 14:12 jsme měli dvakrát nahranou bodovku na kůl. Nesložili jsme a vzápětí dostali eso,“ popsal Pomr klíčové okamžiky.

„Nejde o selhání systému, nýbrž o osobní chyby. Naše libero, které má na starosti příjem, dopustí v každém setu dvě až tři esa. A ti co mají složit balon z kůlu, trefují anténku a auty,“ kroutil hlavou.

Kdo chybí? Osobnost, která by se v rozhodujících chvílích neschovávala za ostatní. „Při příjmu se vymlouváme, že soupeř dobře podal. Nahrávači si stěžují, že mají nekvalitně přihráno. A smečaři, že dostali špatnou nahrávku. To mi vadí,“ zdůraznil Pomr.

„Ano, projevila se kvalita servisu Kladna. Pokud jsme ho ustáli, a byli schopní hrát středem, drželi jsme krok. Jakmile jsme byli odtlačeni a museli hrát přes kůly, byli jsme naprosto zoufalí,“ doplnil k utkání 17. kola extraligy.

Po něm najdeme Lvy na desáté příčce tabulky – poslední, která zaručuje předkolo play-off. V sobotu na ně čekají vedoucí České Budějovice, a pak čtyři mužstva na podobné úrovni. „Doufám, že si zahrajeme ještě více utkání,“ pousmál se Pomr a vynesl zásadní trumf.

Surinamský univerzál Gino Robert Naarden konečně obdržel vízum a po dvou měsících se znovu připojí k týmu. „Psychicky nám pomůže. Věřím, že navážeme na výkony z úvodu sezony. Z pěti utkání potřebujeme získat co nejvíce bodů a hlavně najít ztracené sebevědomí. Zvednout se herně i mentálně,“ vypočítával.

A play-off? „To je úplně nová soutěž!“