ČLÁNEK
article 509 image
Kollátor řídil výhru nad Beskydy. Teď čekají na Lvy světové hvězdy
07.11.2022 A-Tým

/VIDEO/ „Cena pro MVP mě potěšila, ale nečekal jsem ji,“ uvedl skromně David Kollátor po extraligovém klání mezi Lvy a Beskydy. Talentovaný volejbalista útočil s úspěšností 70 procent, připsal si 18 bodů, čtyři esa a měl výrazný podíl na hladké výhře favorita v poměru 3:0. „Jednoznačné utkání. Jsem rád za zlepšení, které kluci ukázali. Takhle by měla vypadat všechna domácí vystoupení,“ pochvaloval si trenér Pražanů Juan Manuel Barrial. Na palubovku poslal hned dva mladíky a ti se mu odvděčili dobrými výkony. „Je třeba jim dávat šanci. Jsou budoucností klubu. Taková je naše filozofie,“ doplnil kouč čtvrtého týmu tabulky.

 

VK Lvi Praha – Black Volley Beskydy 3:0 (25:20, 25:20, 25:12)

Lvi: Janouch, Kriško, Smith, McCarthy, Todua, Kollátor, libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, Schouten, Vodička. Trenér: Barrial.

 

Konkrétní jména hodnotit nechtěl. „Dobře vím, co umějí, ale na tréninku hrají ještě lépe. Věřím, že to předvedou už brzy i v ostrém zápase,“ popisoval ko, jenž Kollátora zařadil podruhé v sezoně do základní sestavy, a bylo to znát. „Už jsem věděl, co čekat a nebyl jsem tak nervózní. Od kluků přišla maximální podpora. Podrželi jsme se navzájem,“ ocenil univerzál. Jan Vodička se dostal na plac v průběhu každého setu. „Bylo to super. Trenér mi v týdnu naznačoval, že mi dá šanci. Jde o dlouhý proces. Krok po kroku se zapojuji do systému a snažím se dělat všechno pro to, abych hrál,“ sdělil 21letý smečař.

 

Jeho největší chvíle přišla ve druhé sadě, kterou uzavřel povedeným útokem. „Nějak se to sešlo. Nezazmatkoval jsem a udělal, co po nás trenéři chtějí. Za každý takový moment jsem rád,“ neskrýval Vodička. O dva roky mladší parťák se zase zaskvěl sériemi na podání, včetně čtyř es. „Receptem na dobrý servis je rituál. Jde o to trochu se uklidnit a najít si něco, co se opakuje. Pomůže i pár úspěšných zásahů na síti, pak se do podání více opřete,“ vysvětloval Kollátor.

 

Fotogalerie ZDE

 

Podobné okamžiky by oba mladíci rádi zažilive středu, kdy se Lvi v úvodním klání osmifinále CEV Cupu představí na palubovce Piacenzy. Italský celek má ve svém středu skutečné světové hvězdy – olympijského vítěze Francouze Antoinea Brizarda, čerstvého mistra světa Itala Yuriho Romana či Kubánce s brazilským pasem Yoandyho Leala. „Před pár lety jsem na ně koukal v televizi a teď je uvidím na druhé straně sítě. Co jméno, to pojem,“ okomentoval univerzál Lvů. Doufám, že dostanu šanci třeba jen na pár výměn. Zkusit si tak přihrát jejich servis, který lítá rychlostí přes 120 km/hod... O takových zápasech sníte,“ přiznal smečař.

 

Co ovšem udělat, aby se ze sna nestala noční můra? Bude to těžké. Piacenza je soupeř, který je o několik levelů výše než my. Můžeme jen překvapit,“ řekl Vodička. Hlavně se jich nesmíme bát,“ nabádal Kollátor. Trenér Barrial má, zdá se, pro strach uděláno. „Pro co si jedeme? Pro výhru,“ dodal s úsměvem.

 

 

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

11

Prosinec

EX-M Lvi x Příbram 19.00 - Unyp arena

17

Prosinec

EX-M České Budějovice x Lvi 18.00 - hala Stromovka

29

Prosinec

EX-M 0strava x Lvi 17.00 - hala Sareza