Lvi Praha – Aero Odolena Voda
Utkání 4. kola volejbalové extraligy. Kdy? V sobotu 26. října od 18 hodin. Kde? Ve Sportovní hale Lužiny (Bellušova 1877, Praha 13).

Co jste si povídali o utkání s Karlovarskem?
Hodnocení probíhalo v pozitivním duchu, vždyť jsme zvládli důležité zápasy před Karlovarskem. Nedalo se očekávat, že půjde ve Varech o jednoduchou práci. Až tolik se nestalo. Soustředíme se na další a pro nás klíčovější utkání.

Sebekritika se nekonala?
Konala, každý z nás řekl, kde viděl chyby. To ale musí zůstat v kabině.

V sobotu odehrajete duel s Odolenou Vodou, která vás loni vyřadila v předkole play-off. Jak na sérii vzpomínáte?
Samozřejmě si sérii dobře vybavuji, ale že bych se tím trápil, to už dávno ne. Stalo se, život jde dál. A teď nastal čas, výsledek napravit.

 Rozumím tomu dobře, že cítíte kvůli loňsku vyšší motivaci?
Přesně tak, loni jsme měli za cíl postoupit do play-off. Teď chceme tři body, nic jiného nás nezajímá. Navíc hrajeme doma, kde jsme porazili i Liberec a cítíme se tam skvěle.

I kádr vypadá silnější. Souhlasíte?
Ano, přišla kvalita. Samozřejmě se můžeme bavit o jednotlivcích, ale jsme silnější hlavně jako tým. Víc si důvěřujeme. Souhra se zlepšila.

A ještě držíte jeden trumf: Odolku kosí zranění.
Podle našich informací nenastoupí klíčový nahrávač Odolky Robert Viiber. Na to se ale nemůžeme spoléhat. Jakub Holčík je dost zkušený, aby zápas zvládl.

Budete favority. To je pro vás téměř novinka. Jak se s tím popasovat?
Máte pravdu, že jsme loni často nebyli favority a letos si tuto roli užijeme vůbec poprvé. Jsem ale přesvědčený o tom, že úlohu zvládneme. Já osobně nad tím vůbec nepřemýšlím. Uvědomujeme si, že potřebujeme vyhrát za tři body, potvrdit dobré výkony a výsledky s Kladnem a Libercem.
Zdroj: https://prazsky.denik.cz/ostatni_region/kovarik-ve-varech-se-az-tolik-nestalo-s-odolkou-potrebujeme-vyhrat-za-tri-body.html