ČLÁNEK
article 275 image
Krkonoše kadetům svědčí. Ke sportování strhli i trenéra Malinu
04.08.2021 Kadeti

První týden v srpnu znamenal i pro naše kadety začátek přípravy. Ve Strážném dávají Jan Malina a Miroslav Malán do těla devatenácti Lvům ročníkům 2004 až 2006. První jmenovaný nám o tom podal podrobné hlášení. „Dopoledne jsme na kolech, odpoledne absolvujeme kruhové tréninky. Děláme i různé voloviny. Nálada je výborná,“ uvedl Malina.

V jakém stavu se kadeti dostavili?
Na všech je patrné, že na sobě v době volna pracovali. Jsou tu kluci, kteří absolvovali mistrovství Evropy. Příprava je pro ně náročná, ale dřou, nikdo si neulevuje. Musím je pochválit, oproti loňsku se většina z nich zlepšila.

Proč jste zvolili kolo a „nevyhnali“ chlapce na výběhy?
Kolo je lepší, šetří jim kolena. Navíc kluky ježdění na něm baví. Výběhy absolvují také, ale jen krátké odpoledne před silovými tréninky. Dříve se samozřejmě jen běhalo, pěkně dvacet kilometrů po horách, to už je ovšem minulost.

Necháváte chlapcům nějaké volno, nebo stále jen trénují?
Večer už je necháme v klidu. Mají možnost jít do bazénu, udělají si pohodu, konečně zapnou mobily a počítače… (směje se) Musejí samozřejmě dodržovat večerku, ale s tou problémy nejsou. Mají toho totiž plné zuby a rádi brzy zalehnou.

Jak je to s trenéry? Vyburcují je výkony svěřenců ke sportování?
Taky jsem se do toho dal. Říkal jsem už ženě na dovolené, že se sebou musíme něco udělat. Dva měsíce jsme denně cvičili. I tady už jsem odházel nějaké medicinbaly, takže nemůžu hýbat rameny. Baví mě chodit, ale běhat a na kolo už nemusím.

Co na to omladina?
Kluci mě s medicinbaly viděli a nesmáli se mi. Jde o jedinou disciplínu, kterou celkem zvládám. Běhat bych si s nimi netroufl a na kolo už vůbec nevylezl. To by byla velká ostuda. (směje se)

Až se budete v pátek vracet, co byste měli mít za sebou?
Hrubou kondiční přípravu. Těla by měla být připravenější na to, co přijde.

To zní až děsuplně. Jaký bude další program kadetů?
Příští týden se přesuneme do Suchdolu, kde budeme trénovat dvoufázově. Zaměříme se hlavně na sílu a atletiku. Všechno zpestříme míči. Poté se přemístíme na společné soustředění všech lvích složek do Litomyšle. Tam už plnohodnotně zapojíme balony.

Členové áčka uvidí míče až v Litomyšli. Kadeti mají výhody?
To jsou muži, volejbal už umějí. Mladí kluci se ho zatím učí. Je pro ně jen dobře, když si na balon občas sáhnou.

V Litomyšli se sejdou všichni Lvi. To zní jako splněný dětský sen...
Občas mě napadne, jaké by to bylo, pokud bych něco podobného zažil jako malý kluk. Kdybych se tehdy mohl potkat s těmi hvězdami. Ve VŠ váleli třeba Jirka Vojík nebo Zdeněk Kaláb. Zapinkat si tak s nimi, sedět vedle nich, bavit se společně... To by byl zážitek. Pro naše kluky to určitě bude podobné.

KALENDÁŘ AKCÍ