article 29 image
Lev Pomr: Musím ocenit výkon soupeře.
07.01.2019 Muži A

3.11.2018

/ROZHOVOR/ Přestože nezískali ani set, trenér Tomáš Pomr se nerozčiloval. „Nasazení bylo příkladné. Kluci dřeli za jakéhokoli stavu. Za to je musím pochválit,“ uvedl šéf lavičky pražských Lvů po porážce od kladenských Orlů 0:3 (19:25, 18:25 a 24:26). V tabulce patří jedinému volejbalovému celku z hlavního města po šestém kole sedmá pozice za tři výhry a stejný počet proher.

S výsledkem být spokojen nemůžete, výkon si, zdá se, pochvalujete.
Celý zápas jsme byli pod enormním tlakem Kladna. Musím začít tím, že ocením výkon soupeře. Utkání rozhodl jejich kvalitní servis. Až brutální. Naši kluci ale bojovali na doraz, prali se a chtěli. Za to je musím pochválit.

Kudy měla vést cesta k úspěchu?
Právě přes kvalitní servis. Chtěli jsme Kladno zatlačit. To se nám ale povedlo jen ve třetím setu. V něm jsme se dostali až do koncovky, a tu jsme těsně prohráli.

Jak moc zápas ovlivnilo, že nehrál stabilní člen základní sestavy Marek Šulc?
Věděli jsme, že nenastoupí, a byli jsme na to připraveni. Nemůžu říct, že s ním bychom vyhráli. Určitě by nám ale pomohl, vždyť je to náš nejlepší přihravač.

Kdy by měl být talentovaný smečař v pořádku?
Snažíme se ho připravit na sérii čtyř důležitých utkání s týmy ze spodku tabulky, které nás čekají za čtrnáct dní. Věřím, že už s Odolenou Vodou bude hrát.

Ve třetí sadě přišel krátkodobý obrat. Vypracovali jste si náskok čtyř bodů. Ten jste ale promarnili stejně jako před týdnem v Příbrami. Daň z nezkušenosti?
Zápasy bych nespojoval. V Příbrami jsme měli utkání ve svých rukou a vlastními chybami nevyhráli. Tentokrát ne. Snažili jsme se bránit, dřeli za jakéhokoli stavu. Nasazení bylo příkladné, ale nešlo to.

Dřív, než se otevře zmiňovaná série, se představíte v Českých Budějovicích. Co od duelu očekáváte?
Nechci říkat, že si tam jedeme zahrát. Budějovice ale mají obrovskou kvalitu a já je pasuji minimálně na finalisty extraligy. To by nám mohlo vyhovovat, jelikož nebudeme pod tlakem. Pokud podáme výkon jako dneska, mohli bychom tam předvést dobrý volejbal.

Šest kol je za vámi, bilance 3:3. Co jí říkáte?
Musíme stát nohama na zemi. Máme těžký los, během sedmi kol šest nejlepších týmů loňského ročníku. Klíčové pro nás bude uspět v posledních čtyřech utkáních první části. Pokud se to podaří, můžeme být spokojeni. Zatím máme víc bodů, než jsme očekávali.

Své utkání odehrály v sobotu i volejbalistky Olympu. V Přípotoční ulici nestačily na Liberec. „Do zápasu jsme vstoupily velmi dobře a soupeřky jsme překvapily. Od druhého setu už nám taktika nevycházela, Liberec se značně zlepšil. Čtvrtá sada byla opět vydařená, jen škoda koncovky,“ popisovala prohru 1:3 (25:15, 15:25, 17:25, 24:26) kapitánka PVK Pavlína Šimáňová.

Autor: David Nejedlý