ČLÁNEK
article 491 image
Líbilo by se mi, kdyby se z Libně stal nedobytný chrám, říká kapitán Lvů Janouch
24.09.2022 A-Tým

/ROZHOVOR/ Tým na něj bude v nadcházející sezoně spoléhat. Dvaatřicetiletý Jakub Janouch patří k nejzkušenějším hráčům volejbalových Lvů Praha. Je i kapitánem a na začátku sezony se dívá směrem k nadcházejícímu období optimisticky.

 

Celek z libeňské Unyp areny chce minimálně navázat na loňské extraligové finále. Mnohé signalizuje fakt, že Pražané na přípravném turnaji ve francouzském Chaumont v obsadil konkurenci špičkových klubů z Ligy mistrů druhé místo. Prvním ostrým měřením v sezoně bude nedělní duel (začátek v 17.00) s tradičním rivalem Aero Odolena Voda.

 

„Zvu fanoušky do Libně. Je to vhodný termín, aby s sebou vzali děti. Mohu slíbit, že uvidí kvalitní volejbal. Jsme hladoví, abych sezonu úspěšně odstartovali a náš nový kouč určitě přinese do zápasu hodně emocí. Přijďte na Lvy,“ vzkázal český reprezentant Jakub Janouch.

 

V sestavě máte šest hráčů ze zahraničí, navíc trenér je Argentinec. Jak se dá v takovém pestrém složení vytvořit pravá volejbalová parta?

Ono zase není tak důležité, odkud který hráč pochází. Jestli se jedná o Evropana nebo Američana. Cíl máme všichni stejný, všichni se chceme zlepšovat a vyhrávat. Jinak je to u nás podobný jako v šatnách všech kolektivních sportů - dělají se srandičky. Všichni kluci jsou otevření, nikdo nemá s vtipkováním problém.

 

Je angličtina hlavním dorozumívacím jazykem?
Dá se říct, že je. Trenér mluví anglicky, v týmy máme Australana a dva Kanaďany. Dva Ukrajinci u nás hrají delší dobu a naučili se česky.

 

S čím do týmu přišel kouč Juan Manuel Barrial?

Víc se zaměřujeme na obranu. Jak na síti, tak i v poli. Trenér má ohromné zkušenosti. Už jako hráč působil v Evropě, konkrétně v Itálii, zkušenosti má i z arabského prostředí. Nepřišel k nám z jiného světa. Víc se uvidí, jak se nám bude dařit v ostrých zápasech.

 

Vstupujete do extraligových bojů. Cíle máte nejvyšší, koho považujete za největší soupeře?

Budeme se prát s tradičními týmy jako jsou Karlovy Vary, které nás na jaře udolaly v pátém finálovém zápase, určitě pak České Budějovice, Liberec a Kladno. Nesmím zapomenout ani na Odolena Vodu, proti níž v neděli začínáme. Extraliga bude možná těžší než ta minulá.

 

Loni vám k titulu chyběly dva míče. Vyslovujete nahlas slovo titul?

Rád bych, abychom si doma vytvořili nedobytný chrám a všechny soupeře v Unyp areně smetli. Na druhou stranu musíme být pokorní a mít respekt ke každému protivníkovi, ale to nic nemění na tom, že v každém zápase půjdeme za vítězstvím. K nejvyššímu cíli musíme jít po krůčcích. Uvidí se, až se soutěž rozeběhne, jaké budou naše ambice.

 

Zdroj: Milan Novotný - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

3

Prosinec

EX-M Aero x Lvi 18.00 - hala Odolena Voda

11

Prosinec

EX-M Lvi x Příbram 19.00 - Unyp arena

17

Prosinec

EX-M České Budějovice x Lvi 18.00 - hala Stromovka