ČLÁNEK
article 332 image
Lvi a Lvice opět v akci. Přebory byly plné medailí i postupů

Lvi jsou králové zvířat, alespoň se to píše ve Wikipedii. O zrozencích v tomto znamení tam zase stojí, že jde o silné, dominantní a charismatické osobnosti. Nikde však není ani zmínka, jak moc jsou šikovní. O tom nás na každém turnaji přeboru Prahy přesvědčují naši žáci a žákyně. Samozřejmě se občas něco nepodaří, i sestupovou bolest kluci zažili, ovšem té radosti bylo mnohonásobně více.

 

Starší žáci vyslali do 1. kola přeborů dva týmy. Oba do 1. ligy. Áčko skončilo druhé, když třikrát zvítězilo a podlehlo pouze 1:2 Proseku. „Je to škoda, nešel nám servis,“ popisoval trenér Filip Malina. „Trochu mě to mrzí. Zase musím uznat, že se kluci zlepšili v obraně a při mezihře. Bez kvalitního podání ale nevyhrajete,“ zakončil.

 

Béčko sice sestoupilo, nutno však doplnit, že za něj nastupují o dva roky mladší hráči. „V této kategorii je pro ně všechno nové. Docela se motali v postavení, ale na tom není nic divného. Učí se,“ líčil kouč Viktor Turok. Poté ocenil odvahu svých svěřenců. „V rámci svých možností potrápili všechny soupeře. Sahali po zisku setu. Zasloužili si ho. Po každé prohře byli skleslí. Na tom je vidět, že mají volejbalové srdíčko,“ vypíchl a jasně vytyčil cíl pro příští turnaj: „Chceme zpátky!“

 

Mladší žáci sestavili pro prestižní pražskou soutěž hned pět týmů. Áčko a déčko se představilo v 1. lize, kde obsadilo zlatou a stříbrnou pozici. Pro nezasvěcené: šlo o tytéž chlapce, kteří den předtím sestoupili. „To oceňuji. Není jednoduché oklepat se z porážek,“ usmívala se trenérka Barbora Vojtíšková. Na klucích je vidět, že nastupují i za starší žáky. „Jsou mnohem vyhranější, dokážou už předvídat a vědí, kam co zahrát. Ohromně je to posouvá kupředu,“ pochvalovala si.

 

Stejně tak se jí líbily výkony céčka, jež postoupilo do 1. ligy a éčka, které se prodralo do 3. ligy. Nezatracovala ani béčko, které sestoupilo do 4. ligy. „Béčko jsem trochu zdrbla. Kluci byli takoví rozlítaní. Pokud by byli koncentrovanější, ukázali by lepší hru,“ mínila. Vyzdvihnout tentokrát chtěla své nejmladší svěřence. „Přišli z modrého minivolejbalu. Přestože jsou nováčci, už se stihli rozkoukat a předváděli parádní výkony.“

 

Áčko starších žákyň ve 3. lize třikrát zvítězilo a postoupilo výše. „Přístup a výkony však měly značné výkyvy. Máme na čem pracovat,“ uvedla trenérka Jitka Hornová.

 

Béčko si za měsíc zahraje 4. ligu, z čehož měla Lenka Hanáková velikou radost. „Moje hodnocení je velmi pozitivní. Holky poctivě trénují. To by bylo, aby nešly nahoru. Navíc se zlepšily na podání – konečně jde o naši zbraň. Hned se nám lépe hraje,“ vyprávěla trenérka. V kvalitnější soutěži to děvčata budou mít samozřejmě složitější. „Já jim věřím. Chtěly bychom ještě výš.“

 

Lenčina pochvala směřovala za všemi hráčkami, o něco větší za kapitánkou Anet Kopejtovou. „O chod týmu už se vlastně nemusím starat. Holkám není třeba vysvětlovat, aby se šly třeba rozcvičit. Na to myslí Anet. Je to pecka,“ sdělila.

 

Mladší žákyně jsou prvoligové. Rozhodly o tom tři přesvědčivé výhry na palubovce pražské Komety. „Chtěli jsme si vyzkoušet 2. ligu. Holky nás překvapily svými výkony. Ve všech třech zápasech hrály většinou podle našich představ. Nekazily servis, bylo tam poměrně dost es,“ vypočítával klady kouč Martin Netolický.

 

Neduhy viděl v komunikaci. „Ještě si neumějí zakřičet. Potřebujeme, aby byly odvážnější,“ vysvětloval. O osud výběru se nebojí ani mezi elitou. „S týmy, které jsou v 1. lize, holky hrály kvalifikaci, a vyrovnaně. Nemají se čeho bát. Soutěž jdeme vyhrát.“

 

Video z turnaje mladších žákyň najdete zde:

KALENDÁŘ AKCÍ