ČLÁNEK
article 642 image
Lvi bojovali, ale hvězdám světového volejbalu nakonec podlehli
30.11.2023 Muži A

/FOTOGALERIE/ Volejbaloví Lvi Praha za sebou mají první domácí  zápas v Lize mistrů. Proti italské Civitanově nastoupili posilněni výhrou 3:0 na palubovce belgického Maaseiku, ale na hvězdami nabitý tým nestačili. Padli stejným výsledkem, nicméně zanechali dobrý dojem.

„Musíme soupeři pogratulovat, ukázal světovou extratřídu,“ uznal nahrávač Lvů Jakub Janouch. „Mrzí nás poslední set, sahali jsme v něm po vítězství, mentálně byli nad soupeřem, ale naší chybou jsme zápas ukončili. Jsme rádi, že přišlo hodně diváků, připomnělo nám to jarní play-off. Užili jsme si to, před plnými tribunami se hraje úplně jinak,“ dodal.

Fotogalerie ZDE

Italský tým vstoupil do zápasu rázně, rychle vedl o pět bodů, ovšem Lvi zabojovali a vedli o čtyři. Pak ale přišel nápor hostů, více štěstí v koncovce a výhra 25:22. Druhá sada byla ze strany dvojnásobných šampionů Ligy mistrů jednoznačnější, uspěli 25:17. Nejlepší volejbal odehráli pražští Lvi ve třetím setu. Prohráli jej 23:25, ale ukázali, že se mohou měřit i s těmi nejlepšími.

Cenu pro MVP zápasu, nad kterým převzala patronát Skupina ČEZ, obdržel Luciano De Cecco. „Byl to skvělý volejbal. Opravdový sportovní svátek. Jsme hrdým partnerem Lvů,“ uvedla Hana Duchková za Skupinu ČEZ.

Volejbalová Liga mistrů - skupina E, 2. kolo:
Lvi Praha - Civitanova 0:3 (-22, -17, -23)
Rozhodčí: Rogič (Srb.), Van Zanten (Niz.). Čas: 85 min. Diváci: 1950. Sestava a body Lvů: Madsen 5, McCarthy 14, Schouten 8, Čech 1, Crer 8, Janouch 1, libero Moník - Kollátor 4, Thiel, Estrada 2, Vodička 2. Trenér Barrial. Nejvíce bodů Civitanovy: Lagumdzija a Yant po 16, Chinenyeze 8.

Zdroj: Michal Káva - denik.cz