ČLÁNEK
article 315 image
Lvi dali Aeru bůra. Trenér si pochvaloval energii v mužstvu
09.09.2021 A-Tým

/ROZHOVOR/ Takový výsledek se může zrodit pouze v přípravě. Volejbaloví Lvi zvítězili na palubovce Odoleny Vody 5:0. V místech, kde vedl kouč Tomáš Pomr v sobotu kritickou řeč, tentokrát rozdával úsměvy. „Zlepšila se hlavně energie na hřišti. Kluci si uvědomili, že jejich nasazení musí být stále stoprocentní. Žádný balon nelze odehrát vlažně. Pro to jsme dnes měli z volejbalu daleko větší radost,“ uvedl po klání na čtyři klasické sety a tiebreak, v němž se zahajovaly výměny servisem i dohazovanými míči.

 

Jste spokojený s výkonem?

Žádný trenér nemůže být nikdy úplně spokojený. Dneska se mi ale náš výkon líbil více než v předchozích zápasech. Drobné chybičky se stále objevují, ovšem pracujeme na jejich odstranění. Zase jich bylo o něco méně.

 

Hráli jste modelované utkání. Proč?

Tento týden je specifický, neměli jsme tolik prostoru pro trénink v hale. Chtěli jsme, aby se příliš často nechodilo pro balony po zkaženém servisu či příjmu, aby byli kluci v neustálém a intenzivním zápřahu. V prvním a třetím setu jsme tak občas dohazovali vysoké balony, ve druhém a čtvrtém simulovali situace okolo třímetrovky.

 

V Unyp areně se tento týden koná akce. Bylo složité najít náhradní program?

Dalo se to zvládnout. V pondělí jsme si tam ještě dobře zatrénovali, poté jsme se dva dny zaměřili čistě na kondici. Určitě jsme nic nezanedbali. Dnes jsme hráli na Odolce a zítra nastoupíme v Liberci.

 

Dukle máte za poslední play-off co vracet. Co očekáváte od tohoto klání?

Ještě nejsem dohodnutý s trenérem Dukly, jakým způsobem budeme hrát. Nevím, jestli zvolíme klasické utkání, nebo budeme opět modelovat určité situace. V každém případě očekávám další kvalitní zápas s výbornými soupeři. Každý volejbalista raději hraje, než trénuje. Nepochybuji o tom, že navážeme na dnešní výkon z Odolky a zase se o trochu zlepšíme.

 

Zdroj: Pražský deník

KALENDÁŘ AKCÍ

28

Září

Lvi - Ostrava 14.30 Unyp arena

2

Říjen

Kladno - Lvi 18.00 Kladenská SH