ČLÁNEK
article 695 image
Lvi jasně ovládli první semifinále proti Příbrami
29.03.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Obhájci titulu Lvi ovládli první semifinále extraligy volejbalistů proti Příbrami. Pražský tým v domácí hale zvítězil 3:0 i zásluhou 14 bodových bloků a získal první z potřebných tří bodů na cestě do finále. Příbram bude mít šanci na odvetu před svými fanoušky na Velikonoční pondělí.

Semifinále - 1. zápas
Lvi Praha - Příbram 3:0 (18, 17, 17)
Nejvíce bodů: Schouten 14, Madsen 11, Čech 9 - Šábrt 9, Ureš 8, Tevkun 7.

Příbram jako poslední v extralize dokázala Lvy porazit, bylo to v polovině listopadu. V lednu pak úřadující šampiony donutila opět k pětisetové bitvě. Nyní však Pražané od začátku dominovali a Kocouři zůstali za svými výkony ze čtvrtfinálové série s Libercem, v níž Duklu nečekaně vyřadili, navíc 3:0 na utkání.

Fotogalerie ZDE

Lvy v prvním semifinále táhli za vítězstvím nahrávač Jakub Janouch a kanadský univerzál Casey Schouten, jenž v den svých 30. narozenin nasbíral 14 bodů. „Je mi třicet, ale cítil jsem se na dvacet,“ řekl oslavenec. „Byl to skvělý zápas, od začátku jsme dobře podávali a tlačili,“ dodal.

Příbramského kouče Lubomíra Vašinu mrzelo, že Kocouři nenavázali na euforii ze série s Libercem. „Lvi hráli výborně a jsou favority. My musíme udělat jednu důležitou věc: mít menší respekt,“ řekl.

Zdroj: ČTK - idnes.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

20

Duben

FINÁLE 2: JIHOSTROJ X LVI (18.00 ČESKÉ BUDĚJOVICE)

23

Duben

FINÁLE 3: LVI X JIHOSTROJ (17.00 UNYP ARENA)

25

Duben

FINÁLE 4: JIHOSTROJ X LVI (18.00 ČESKÉ BUDĚJOVICE)