ČLÁNEK
article 405 image
Lvi jedou do Liberce pro body. Nejdůležitější bude hlava, míní kapitán
21.01.2022 A-Tým

Loni spolu svedli souboj o třetí místo volejbalové extraligy, letos se jim stále nedaří naplnit ambice. Lvi jedou do Liberce v pozici pátého týmu tabulky a se sérií tří porážek v řadě. Dukla je na tom podstatně hůře. Krčí se až na desáté příčce a reputaci si nezlepšila ani ve čtvrtek, kdy prohrála v Ústí 2:3. „Každý soupeř v extralize je náročný, ani v Liberci nás nečeká nic jednoduchého. Dukla nastoupí doma, potřebuje uspět, uzdravil se jí nahrávač. Očekávám těžkou práci,“ uvedl trenér Lvů Tomáš Pomr.

 

Z jeho hlasu bylo cítit odhodlání, na výsledky posledních klání rozhodně nemyslel. „Na Duklu se připravujeme od pondělí. Normální klasický proces. Nálada v týmu je bojovná,“ řekl kouč. Kapitán Lvů Jakub Janouch přiznal dílčí zklamání. „V tabulce nejsme tam, kde bychom chtěli být. Chybělo nám sebevědomí, které se nám začíná vracet. Věřím, že to potvrdíme už nyní,“ sdělil.

 

Potřebný impuls mají do týmu přinést zimní posily – slovenský smečař Tomáš Kriško a nizozemský univerzál Kay van Dijk. „S jejich přístupem panuje absolutní spokojenost. Nepochybuji o tom, že přinesou klid, zkušenost a kvalitu. Oba výborně zapadli. Z toho mám radost,“ pochvaloval si Pomr.

 

Nadhled a herní vyzrálost bude jeho tým v Liberci moc potřebovat, na druhé straně sítě bude stát pořádně ostřílený protivník. „Dukla má mužstvo poskládané z osobností. Všichni hráči toho mají spoustu za sebou. Nějakou výraznou individualitu bych tam přímo neviděl, ale na hřišti bude veliká zkušenost,“ ocenil trenér.

 

Na sklonku října jeho výběr přehrál v Unyp areně Liberec 3:1. MVP zápasu podle aplikace SmartVolley byl vyhlášen Matej Mihajlović. „Dobře jsme čapali balony v poli, lépe jsme si přihrávali. A taky jsme byli lepší na servisu,“ popisoval tehdy univerzál Pražanů. Stejný výsledek i výkon by Pomr jistě rád zopakoval. „To je samozřejmé. Chceme zvítězit,“ usmál se.

 

Kapitán Janouch míní, že pro skóre bude nejdůležitější hlava. „Musíme si ji nastavit tak, že jedeme vyhrát. Dukla, ať už je v tabulce na jakékoli pozici, je pořád Dukla. Každý ji bere,“ zdůraznil. „Moc bych si přál, abychom menší sérii proher zlomili. A Liberec je ideální soupeř pro to, aby se nám to povedlo,“ zakončil odhlodlaně.

 

Utkání 16. kola extraligy se odehraje na severu Čech v sobotu od 18 hodin. Přímý přenos vysílá internetový server volej.tv.

 

Zdroj: Michal Káva – prazsky.denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ