ČLÁNEK
article 708 image
Lvi jsou letos stříbrní. Rozhodly úplné detaily, řekl Vodička
26.04.2024 Muži A

/VIDEO/ Rovné tři hodiny se rvali pražští Lvi ve čtvrtém finále ČEZ volejbalové extraligy na palubovce budějovického Jihostroje. Dotáhli to až k mečbolu, ale pak je paní Štěstěna opustila a bylo jasné, že po zlaté sezoně bude pro ně ta letošní stříbrná. „Kouše se to těžko. Chtěli jsme vyhrát a nepodařilo se nám to. Bude to bolet. Doufám, že ne dlouho. Potom se můžeme podívat na celý ročník a hodnotit ho úspěšně,“ uvedl smečař Lvů Jan Vodička.

Jihostroj České Budějovice - Lvi Praha 3:2 (21, -22, 17, -24, 15), konečný stav série 3:1
Rozhodčí: Kovář, Grabovský. Diváci: 2500 (vyprodáno). Jihostroj: Luengas 19, Okolič 21, Van Schie 17, Balabanov 13, Sedláček 13, Carísio 5, libero Kovařík - Leština, Ondrovič. Trenér Kowal. Lvi: Madsen 14, McCarthy 9, Kollátor 29, Čech 6, Crer 11, Janouch, libero Moník - Thiel, Schouten 5, Vodička 5, Estrada 1. Trenér Barrial.

Jak jste viděl závěrečné finále?
Jako předchozí zápas u nás doma, s tím rozdílem, že tiebreak skončil bohužel ve prospěch Jihostroje. Důležité byly začátky setů, který tým si vybojoval náskok. Nakonec rozhodly úplné detaily, deset až patnáct minut práce ve zkrácené hře.

Bylo to asi hodně o hlavě?
Stoprocentně. Všechno v životě je o ní. Byli jsme pod stresem, stejně tak soupeři. Chyběly vážně maličkosti, možná i trocha štěstí.

Fotogalerie ZDE

Co jste říkal na fanoušky? Celá série se hrála ve vyprodaných arénách.
Začnu od našich fanoušků. Jsme moc rádi, jak nás povzbuzovali a dokonce za námi přijeli i do Budějovic ve velkém počtu. Domácí vytvořili šílený kotel, ale přesto jsme je slyšeli a mohli jsme se s nimi radovat. Krásná atmosféra panovala v celé sérii, těší mě, že jsem ji mohl zažít a děkuji za ni oběma táborům.

Nezasloužila by si tak dramatická série více zápasů?
Určitě, dnešní utkání to jasně ukázalo. Chtěli jsme sérii vrátit k nám do haly. Osud rozhodl jinak a my gratulujeme Jihostroji.

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)