ČLÁNEK
article 658 image
Lvi nedali Odolce šanci. Rozhodlo podání, mínil MVP zápasu Casey Schouten
31.12.2023 Muži A

/VIDEO/ Jednoznačný průběh mělo utkání 15. kola volejbalové extraligy mezi pražskými Lvy a Odolenou Vodou. Úřadující šampióni přehráli Aero za 78 minut 3:0. Rok 2023 tak zakončili na prvním místě tabulky s šestibodovým náskokem na Kladno.

Patrony zápasu byli úspěšní mládežníci domácího oddílu, kteří na Prague Volleyball Games vybojovali zlato a dvě stříbra. Aya Abdelová, Johana Havlásková a Denis Rajl dekorovali za MVP univerzála Lvů Caseyho Schoutena.

Lvi Praha – Aero Odolena Voda 3:0 (25:16, 25:15, 25:22)
Rozhodčí: Spáčil, Možnár. Diváci: 520. Lvi: Madsen, McCarthy, Schouten, Estrada, Crer, Janouch, libero Moník. Střídali: Thiel, Vodička, Kollátor. Trenér Barrial. Aero: Svoboda, Blumbergs, Hladík, Šulc, Carabali, Démar, libero Hadrava. Střídali: Kerkvliet, Chevalier. Trenér Kryś.

„Rozhodlo naše podání. Aero poté muselo útočit z vysokých nahrávek, což se snadněji brání,“ popisoval Schouten. „Rok 2023 byl pro nás skvělý, získali jsme v něm titul, zahráli si Ligu mistrů a uzavřeli ho domácím vítězstvím," usmíval se.

První sada měla jednoznačný průběh, Lvi excelovali právě na podání – McCarthy dal tři esa, Schouten jedno a Aero hrozivě zaostávalo na příjmu – 25:16. Ani druhý set nepřinesl změnu. Pražané si brzy vypracovali pětibodový náskok (7:2), který stále navyšovali – 25:15.

Fotogalerie ZDE

Až ve třetí sadě se hrál vyrovnaný volejbal. Do stavu 17:17 se obě mužstva střídala ve vedení. To nevydržel trenér Lvů Juan Manuel Barrial a vzal si poprvé v duelu oddechový čas. Hostující Svoboda poté poslal svůj servis do sítě a domácí Schouten dal dvě esa. Tím byl náskok na světě a domácí si užívali ovací spokojeného publika – 25:22.

„Klíčové bylo, že jsme hráli od začátku až do konce naprosto konstantně. Všichni kluci byli neustále v zápase a mysleli jen na vítězství. Za to jsem šťastný," shrnul vše podsatné Barrial.

Zdroj: Michal Káva - denik.cz