ČLÁNEK
article 513 image
Lvi padli v Liberci. Žádná sláva to nebyla, přiznal smečař Čech
13.11.2022 A-Tým

/ROZHOVOR/ Ve středu sklidili uznání za parádní pohárové představení v Piacenze, ale včera na něj rozhodně nenavázali. Volejbaloví Lvi podlehli Liberci na jeho palubovce 1:3, a pokud v dohrávce 11. kola extraligy Odolena Voda porazí Příbram, spadnou na šesté místo tabulky. „Žádná sláva to nebyla. Čekali jsme vyrovnaný zápas, ale v prvním i čtvrtém setu jsme byli jasně horší. Musíme se oklepat a do příště zlepšit,“ burcuje smečař Daniel Čech.

 

Ono příště nastane v úterý, kdy Pražané přivítají v Unyp areně špičkový italský celek Gas Sales Piacenza. Odveta šestnáctifinále CEV Cupu začne v 18 hodin. „Pořádně do toho šlápneme,“ slibuje 25letý reprezentant, který ovšem poslední dvě utkání strávil mezi náhradníky.

 

Dukla Liberec - Lvi Praha 3:1 (25:12, 25:22, 23:25, 25:18)

Dukla: Veselý, Ticháček, Lux, Krajčovič, Gavenda, Gómez, libera Maar, Pavlíček. Střídali: Nikačevič, Bryknar, L. Demar, Staněk. Trenér: M. Demar. Lvi: Janouch, Smith, Todua, Schouten, Kriško, McCarthy libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, Čech, Tibitanzl, Kollátor, Vodička. Trenér: Barrial.

 

Danieli, s čím jste šel ve druhém setu na hřiště?

Měl jsem pomoci na příjmu a přihrávce. Dukla nás tlačila servisem. My útočili na dvojblok až trojblok. Ztrátovat pro nás bylo obtížné. Dva sety se mi to celkem dařilo, pak už ne.

 

Rozhodl tedy servis Dukly?

Ano, ukázalo se, že máme velké rezervy na příjmu a musíme ho pořádně trénovat. Bez toho se nedá hrát.

 

Neprojevila se na vašem výkonu únava z cestování?

Moc času na odpočinek jsme neměli. Po zápase v Piacenze jsme toho příliš nenaspali, do Prahy jsme přiletěli ve čtvrtek v poledne a odpoledne absolvovali trénink. Jenže jinak to nejde, poháry hrát chceme, trénovat je nutné a s únavou se musíme vyrovnat.

 

Nebyla na vině hlava? Dá se po duelu s týmem ze SuperLegy soustředit na „běžné“ extraligové utkání?

Bez problémů. Na každý zápas se připravujeme, jako by šlo o finále. Nikoho nepodceňujeme. Tím spíše Duklu Liberec, která má vynikající jméno. Jen nám to zkrátka nevyšlo.

 

Duel v Piacenze jste prostál mezi náhradníky. Mrzelo vás to?

Trochu, ale kluci hráli dobře a stejně tak všichni, co střídali. I tak šlo o zážitek. Takový zápas se hraje jednou za život. Snad se dočkám v úterý a uspějeme.

 

Na co byste pozval diváky?

Každý volejbalový fanoušek ví, co má Piacenza za hráče. Mistr světa, olympijský vítěz a dalších dvanáct hvězd. Budeme se snažit držet s nimi krok a pokusíme se o překvapení.

 

Poprvé od extraligového finále bude vyprodaná Unyp arena. Co to pro vás znamená?

Úplně nejvíc. Fanoušci nás vždycky vybičovali k nejlepšímu výkonu. S nimi si utkání ještě více užijeme.

 

Zdroj: Michal Káva – prazsky.denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

3

Prosinec

EX-M Aero x Lvi 18.00 - hala Odolena Voda

11

Prosinec

EX-M Lvi x Příbram 19.00 - Unyp arena

17

Prosinec

EX-M České Budějovice x Lvi 18.00 - hala Stromovka