ČLÁNEK
article 37 image
Lvi padli v Ostravě. Kouč hledá lídra a volá po agresivitě
07.01.2019 Muži A

8.12.2018      

Tři úlohy sehráli pražští Lvi v zápase 11. kola volejbalové extraligy na palubovce Ostravy. Ukázali se jako učedníci, mistři i bojovníci s trochou smůly na prstech. „Tentokrát musím být kritický,“ zahájil své hodnocení porážky 1:3 trenér Tomáš Pomr. A nikdo neprotestoval.
„Je špatné uhrát sedmnáct bodů za set,“ neskrýval zklamání z průběhu úvodního dějství ambiciózní kouč. Prahu a Ostravu dělí více než 300 kilometrů. Nabízelo se proto vysvětlení, že výkon Lvů zkraje utkání ovlivnila vyčerpávající cesta.

„V tom bych problém nehledal,“ zavrtěl hlavou Pomr. „Jeli jsme sice auty, a ne vlakem, jak jsme plánovali, počasí ale bylo hezké, měli jsme zastávky a k hale dorazili včas.“ V čem byl tedy zádrhel? „Ve slabém útoku,“ zněla jasná odpověď.

Sim sala bim – druhá sada: Pražané vyučovali Ostravany volejbalové moderně a dovolili jim získat pouhých jedenáct míčů! „Mezi oběma sety jsme zachovali klid. Věděli jsme, že nás Ostrava nemá čím překvapit. Dobře jsme si poradili s příjmem, měli kvalitně přihráno a v útoku byli stoprocentní,“ popisoval trenér.

Poté se hra vyrovnala. „Tak už to bývá, týmy se uklidnily. A konečně byl k vidění dobrý volejbal,“ kvitoval Pomr. Co se mu nelíbilo, byly výsledky obou sad, v nichž jeho svěřencům vždy scházely dva body. „Jsme moc hodní. V rozhodujících chvílích se na hřišti nenašel lídr. Nebyli jsme dostatečně agresivní a nedokázali Ostravu zlomit,“ litoval kouč.

Pražští Lvi se tak v tabulce propadli na sedmou příčku. Do Vánoc je čekají dva duely v Karlových Varech a Brně. Těžká minisérie, která vybízí k pesimismu.

„Samozřejmě narazíme na favority. S každým soupeřem ale dokážeme hrát,“ mávl rukou Pomr a zdůraznil: „Je na čase naučit se vyhrávat. Pokud přemýšlíme nad tím, že jsme v Ostravě dlouho nezískali bod, nastane problém. Hlavy je potřeba přepnout do vítězného módu.“

VK Ostrava – VK Lvi Praha 3:1 (25:17, 11:25, 25:23, 26:24)

Autor: David Nejedlý

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)