ČLÁNEK
article 867 image
Lvi padli v pětisetové bitvě s Berlínem. Podali jsme statečný výkon, řekl kapitán
08.01.2026 Muži A

/FOTOGALERIE/ Čeští šampioni na první vítězství ve volejbalové Lize mistrů nedosáhli. Lvi Praha na domácí palubovce podlehli ve druhém kole skupiny C Berlínu 2:3. Německý klub táhl za vítězstvím ve více než dvouhodinové bitvě americký univerzál Jake Hanes, který své výšky 212 centimetrů využil k 25 bodům. Nejúdernějším domácím volejbalistou byl David Kollátor, autor 23 bodů.

Lvi Praha - Berlín 2:3 (-26, 22, -14, 20, -9)
Rozhodčí: Mokrý (SR), Lotová (It.). Čas: 129 min. Diváci: 1675. Sestava a body Lvů: Crer 8, Janouch 1, Benda 20, Nikačevič 7, Kollátor 23, Conde 11, libero Moník - Trojanowicz, Balagué 1, Jevstratov. Trenér: Barrial. Nejvíce bodů Berlína: Hanes 25, Krage 17, Schott 12, Flexen 10.

Kapitán Pražanů Jakub Janouch v nahrávce pro média ocenil, jak si Lvi počínali. „Podali jsme statečný výkon, jako tým jsme strašně moc chtěli. Vrátili jsme se do zápasu po stavu 2:1 pro soupeře, což je cenné. Nicméně si myslím, že nám trošku něco chybělo. V jiných zápasech to umíme předvádět. Nebyli jsme to úplně my, umíme hrát líp,“ uvedl a naznačil, že se v některých momentech mohla projevit nezkušenost některých spoluhráčů z velkých zápasů na mezinárodní scéně. „Soupeři gratuluji, ale myslím, že byl dnes k poražení a rozhodl náš výkon,“ doplnil.

Fotogalerie ZDE

Po úvodní porážce 1:3 s Perugií a prohře s Berlínem jsou Lvi v tabulce skupiny C s jedním bodem na třetím místě. Za nimi je se stejným bodovým ziskem Las Palmas. Berlín se díky lepší bilanci setů dostal do čela před obhájce trofeje Perugii. „Získali jsme bod, který je ve skupině důležitý. Musíme to brát a  být v příštím zápase lepší,“ poznamenal smečař Pražanů Lucas Conde.

V sobotu se Lvi utkají v extralize doma s Kladnem, další zápas Ligy mistrů na ně čeká 22. ledna v Las Palmas.

Zdroj: ČTK - sport.cz




KALENDÁŘ AKCÍ

31

Leden

EXTRALIGA ŽENY: FRÝDEK - LVICE (18.00 HALA PIONÝRŮ)

1

Únor

EXTRALIGA MUŽI: LVI - KARLOVARSKO (18.00 UNYP ARENA)

5

Únor

EXTRALIGA MUŽI: BRNO - LVI (18.00 HALA Kounicova)

8

Únor

DVOJUTKÁNÍ V UNYP ARENĚ: 15.00 LVICE - PŘEROV, 18.00 LVI - ZLÍN

12

Únor

EXTRALIGA ŽENY: ŠTERNBERK - LVICE (17.00 HALA Dvorská)

12

Únor

LIGA MISTRŮ MUŽI: LVI - PERUGIA (18.00 UNYP ARENA)

14

Únor

EXTRALIGA ŽENY: PROSTĚJOV - LVICE (17.00 Za velodromem)

14

Únor

EXTRALIGA MUŽI: BESKYDY - LVI (18.00 HALA Třebovice)

18

Únor

LIGA MISTRŮ MUŽI: LVI - GUAGUAS (18.00 UNYP ARENA)