ČLÁNEK
article 629 image
Lvi poprvé ztratili. Z Liberce si odvezli „jen“ bod
12.11.2023 Muži A

/NAPSALI O NÁS/ Čtyřikrát letos zvítězili 3:0, jednou 3:1, až napošesté odcházeli ze hřiště poraženi. Úřadující volejbaloví šampioni Lvi Praha sice dokázali v Liberci smazat manko dvou setů, po tiebreaku se však radovala Dukla. „Byl to obrovský boj jak na hřišti, tak mimo něj. Gratulace míří k domácímu týmu a pochvala k tomu našemu. Dřeli jsme až do konce a toho si cením,“ uvedl Jakub Janouch, kapitán Pražanů. Ti i přes první porážku v sezoně zůstávají v čele extraligy s dvoubodovým náskokem na Kladno.

VK Dukla Liberec - VK Lvi Praha 3:2 (25:18, 30:28, 20:25, 26:28, 15:13)
Rozhodčí: Kavala, Grabovský. Diváci: 510. Dukla: L. Demar, Trojanowicz, Johansen, Gómez, Yufra, Ticháček, libera Maar a Pavlíček. Střídali: Suda, Bryknar, Svoboda, Jemeljanovs. Trenér: M. Demar. Lvi: Čech, McCarthy, Schouten, Madsen, Crer, Janouch, libero Moník. Střídali: Kollátor, Krča, Vodička, Thiel, Tibiztanzl. Trenér Barrial.

Také trenér Lvů Juan Manuel Barrial uznal kvality vítězů. „Šlo o velmi vyrovnaný zápas, v němž rozhodovaly detaily,“ sdělil argentinský stratég ve službách Pražanů. „Jeden set jsme vyhráli jednoznačně, jeden Dukla. Dvě sady byly totálně vyrovnané. V tiebreaku byl Liberec o dva balony lepší a výhru si zasloužil,“ dodal sportovně.

Jak kouč, tak kapitán nejvíce litovali ztráty druhé sady, v níž si hosté vypracovali dva setboly, ani jeden však neproměnili (30:28). „Bylo to vážně o maličkostech,“ řekl Janouch a vyzdvihl výkon svého univerzála. „Následující dva sety jsme vyhráli díky Caseymu (Schoutenovi). Dařilo se mu na podání i na útoku,“ ocenil autora 25 bodů.

O výsledku tiebreaku už řeč byla, nezazněla však pozvánka na další zápas. Kola extraligy se valí dále a už ve čtvrtek (18.00) se Lvi představí v Unyp areně v souboji s Příbramí. Středočeši letos čeří vody nejvyšší soutěže, ve své hale si senzačně poradili s Karlovarskem, přivezli všechny body ze Zlína a v tabulce jim patří sedmá příčka. Z kabiny Lvů však zní rozhodný hlas: „O jednu sérii jsme přišli, domácí neporazitelnost ukončit nechceme.“

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

 

KALENDÁŘ AKCÍ