ČLÁNEK
article 697 image
Lvi porazili příbramské volejbalisty a k finále jim chybí jediná výhra
01.04.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Obhájci titulu i podruhé v play off porazili příbramské volejbalisty a poslední krok je dělí od třetí účasti v extraligovém finále za sebou. Nejlepší tým základní části se ale na druhý bod mnohem více nadřel, v hale Kocourů zvítězil 3:1. Sérii mohou Lvi ukončit v pátek v Praze.

Semifinále - 2. zápas:
Příbram - Lvi Praha 1:3 (-21, -20, 19, -22)
Nejvíce bodů: Tevkun 16, Gabriel 10, Šábrt 8 - Schouten 21, McCarthy 19, Crer 12. Stav série: 0:2.

Příbram, nečekaný přemožitel Liberce ve čtvrtfinále, ve své hale Lvy mnohem více potrápil než o tři dny dříve. Pražané po vysoké úspěšnosti v útoku zejména blokařů Argentince Pabla Crera a Kanaďana Fynniana McCarthyho i zásluhou lepší obrany získali první set 25:21 a druhý 25:20. Pak se ale dočkali Kocouři.

Nahrávač Daniel Rosenbaum předvedl sérii servisů včetně čtyř es a Příbram díky němu otočila skóre ze 16:17 na 24:17. Nakonec získala i kýžený poslední bod a poprvé v sérii také set. Podobnou senzaci jako v listopadu, kdy Příbram Lvy jako poslední tým v domácí soutěži porazila, nicméně svěřenci argentinského kouče Juana Manuela Barriala nedopustili.

Fotogalerie ZDE

Poslední dějství jim patřilo v poměru 25:22. „Ve třetím setu zlepšili servis a my jsme nehráli chytře. A pak byli nervóznější,“ řekl České televizi středový hráč Crer, jenž získal cenu pro hráče zápasu a připsal si 12 bodů. Druhý blokař McCarthy jich vybojoval dokonce 19.

Domácí kouč Lubomír Vašina výkon svého týmu označil za dobrý. „Ale hraje se na vítězství, takže spokojení být nemůžeme. Nemáme takové zkušenosti,“ uvedl.

Zdroj: ČTK - idnes.cz