ČLÁNEK
article 675 image
Lvi Praha v Lize mistrů po dramatu končí. Psali jsme historii, ví kapitán
07.02.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Mimořádný úspěch pro český volejbal byl tak blízko! Lvi Praha sahali po postupu přes Guaguas Las Palmas do čtvrtfinále Ligy mistrů. V domácí odvetě po výhře 3:1 ovšem nezvládli rozhodující zlatý set (8:15) a na konci dramatického večera jim zbyly jen oči pro pláč. „Jsme smutní, dotáhli jsme to zlatého setu a tam to bylo padesát na padesát. Nám nevyšel servis a udělali jsme víc chyb. Je to škoda, byl to kousek,“ smutnil Daniel Čech.

Úvodní souboj osmifinále na Kanárských ostrovech pražským Lvům minulý týden nevyšel, s domácími sice drželi krok, jenže ani v jedné sadě nedokázali převzít iniciativu a padli ve třech těsných koncovkách.
Do domácí odvety šli s vědomím, že musejí zvítězit 3:0 nebo 3:1, aby si vůbec zajistili zlatý set. A začátek pražskému celku vyšel dokonale. Díky skvělému servisu španělského soupeře jasně převyšovali a úvodní sadu získali 25:21.

Když se ve druhé sadě hosté snažili o obrat, v koncovce vytáhl Kubánec Luis Elián Estrada superblok a Daniel Čech přidal eso. Taky druhý set ukořistili v euforii hrající domácí v poměru 25:21.
Plány se však začaly komplikovat. Dosavadní silná zbraň podání se ve třetí sadě změnila ve slabinu a od toho se odvíjely další chyby Lvů v útoku. Devět zkažených servisů bylo příliš, a i když se pražský tým dotahoval, koncovku ztratil 22:25.

Volejbalová Liga mistrů - osmifinále, odvetný zápas:
Lvi Praha - Guaguas Las Palmas 3:1 (21, 21, -22, 22), zlatý set 8:15
Rozhodčí: Valentar (Slovin.), Geldofová (Niz.). Čas: 143 min. Diváci: 2150. První zápas 0:3, postoupilo Las Palmas. Sestava a body Lvů Praha: Čech 19, McCarthy 14, Schouten 18, Estrada 23, Crer 8, Janouch, libero Moník - Kollátor 1, Vodička, Thiel. Trenér Barrial. Nejvíce bodů Las Palmas: Bruno 21, Zonca 17, Souza 14, Vigrass 12.

Jenže vstup do nadcházející sady vyšel hlavním domácím oporám a Casey Schouten vybojoval díky luxusním servisům příjemný náskok. Vše pokračovalo hladce a mečbol proměnil Čech (25:22), jenže v libeňské Unyp Areně se ještě zdaleka nekončilo – muselo se rozhodnout o postupu ve zkrácené sadě do patnácti bodů.
I když byli domácí rozjetí, zřejmě na ně padla tíha okamžiku. Zlatý set začali lépe hosté a vedli nečekaně rychle 5:1. „V dlouhém zápase je vždy pasáž, kdy přijde výpadek a dopadlo to na více hráčů. To rozhodlo třetí set a pak i ten rozhodující,“ vyprávěl Čech pro ČT sport.

Z šoku se Lvi ve zlatém setu už vůbec nedokázali vzpamatovat a padli v poměru 8:15. Guaguas ve čtvrtfinále narazí na turecký klub Ziraat Bank Ankara.

Fotogalerie ZDE

Pražané v Lize mistrů při premiérovém startu končí s hořkosladkými pocity, postupem do osmifinále překvapili a zapsali nejlepší český výsledek v novodobé historii soutěže. „Už před zápasem jsme věděli, že jsme nějakým způsobem psali historii, nicméně los byl přívětivý. Soupeř byl padesát na padesát a vítěz může být jen jeden,“ konstatoval kapitán Jakub Janouch.

Nahrávač Lvů poděkoval divákům za zřejmě nejlepší kulisu během celé sezony. „Největší návštěva, možná větší než na minulé finále. Jsem rád, že klub přidal tribuny, zaplnilo se to a bylo to něco neskutečného. I přes prohru jsme si atmosféru strašně užili a doufám, že i tak jsme fanoušky nezklamali,“ dodal Janouch.

Zdroj: Miroslav Mazal - isport.cz