ČEZ Karlovarsko – Lvi Praha 3:0 (25:21, 25:11, 25:22)
Karlovarsko: Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka, Rejlek, Lux, libero Pfeffer. Střídal: Džavoronok. Trenér: Novák.
Lvi: Bartůněk, Svoboda, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, Král, libera Kovařík, Ježek. Střídali: Špulák, Douglas-Powell, Pliasetskyi, Kozák. Trenér: Pomr.

Úvodní sada byla do stavu 18:18 naprosto vyrovnaná. V její koncovce ovšem hrál prim favorit. „Oba týmy se dlouho hledaly. Pak jsme si pomohli servisem a uklidnili se,“ líčil Novák. „Dlouho jsme se oťukávali,“ přidal své postřehy Pomr. „Diváci se bavili dlouhými výměnami. Na obou stranách se dobře čapalo v poli. A koncovku jsme si prohráli na útoku, kde jsme se vůbec neprosadili.“

 

Poslední větu si zapamatujte, platí totiž pro klíčové výměny celého zbytku zápasu. Zatímco karlovarští borci v nich excelovali, Lvi se trápili. Ať už hovoříme o nahrávači Luboši Bartůňkovi, se kterým se svezli univerzál Matej Mihajlovič i smečař Marek Šulc. Přísnější měřítko z útočníků snesl jen Jan Svoboda. K Mihajlovičovi ještě jedna poznámka. Organizátoři ho vyhlásili nejlepším Lvem duelu, což se při nule na jeho bodovém kontě dalo jen stěží pochopit.

Druhý set byl jasnou záležitostí domácích, kteří jej vyhráli 25:11! „Buď jsme dali eso, nebo alespoň kvalitní servis. Odtáhli jsme si Lvy od sítě a postavili blok,“ popsal jednoduchost volejbalu Novák. „To se někdy stává,“ líčil pro změnu krutost sportu hraného nad vysokou sítí Pomr. „Jakmile se podaří série bodů, týmy se vezou. Zkusil jsem střídat. Bylo potřeba, aby si klíčoví hráči vyčistili hlavy.“

 

A to se podařilo. Ke cti volejbalistů z Lužin je třeba přičíst, že přestože neměli svůj den, bojovali. Třetí dějství bylo znovu vyrovnané a chvílemi to vypadalo, že si na své konto alespoň jeden vyhraný set připíšou. Vždyť vedli 12:9. „Nemluvil bych o uspokojení. Nedali jsme pořádný servis. Měli jsme nahrané dobré útoky, ale nesložili míče,“ všiml si Novák. „Lvi se zvedli. Trpělivou a agresivní hrou jsme se ale dostali nad ně,“ pochvaloval si.

Ani tato sada Tomáše Pomra neobměkčila. „Celý zápas rozhodl útok. My v něm zaostávali,“ zopakoval. „Situace jsme si hůře připravovali. A čtrnáct úspěšných bloků Karlovarska je prostě moc,“ zdůraznil.

Závěrečné hodnocení obou koučů se tak neslo ve zcela jiném duchu. „V každém utkání nastanou situace, kdy nestačí jen hrát volejbal, nutné je zapojit válečnické srdce. A to se tentokrát podařilo,“ vypíchl Novák. „Zápas si detailně rozebereme. Jde o to nazvat věci pravými jmény,“ neskrýval Pomr. „Budu se snažit být objektivní. A chci, aby se tak zachovali i hráči,“ doplnil.
Zdroj: https://prazsky.denik.cz/ostatni_region/lekce-lvi-se-museli-sklonit-pred-karlovarskem.html