ČLÁNEK
article 710 image
Lvi se rozloučili se sezonou. Klub opouštějí trenéři a tři hráči
01.05.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Na stříbrné pozici zakončili letošní ročník ČEZ volejbalové extraligy mužů pražští Lvi. Pokud si k tomu připočtete účast v osmifinále Ligy mistrů, je jasné, že si to vyžádalo pořádnou oslavu. Ta se uskutečnila v restauraci Na čepu a podle dobře informovaných kruhů končila až se zavírací hodinou.

Hlavní bodem večera bylo rozloučení s těmi, kteří klub opouštějí. První obdrželi dárky z rukou prezidenta Lvů Tomáše Janečka, ředitele Miloše Kočky a manažerky Evy Bauerové oba trenéři. Dlouhé ovace si vysloužili hlavní kouč Juan Manuel Barrial i jeho asistent Dardo Muller, kteří mužstvo dovedli za dva roky k extraligovému zlatu i stříbru a zmiňovanému úspěchu v Lize mistrů.

„Jednou se vrátím. Nevím, jestli jako trenér, ale určitě přijedu, protože tu mám spoustu přátel a vím, že budoucnost klubu bude opravdu dobrá,“ uvedl za oba Argentince Barrial.

Fotogalerie ZDE

Hráčský kádr opouštějí kanadský blokař Fynn McCarthy, jenž hájil barvy Pražanů tři sezony a má na své kontě navíc ještě jedno extraligové stříbro. „Hrát za Lvy byl můj splněný sen. Úžasné roky,“ děkoval. Za novou výzvou zamíří po dvou letech i největší útočné eso Lvů Casey Schouten, který svou zdravici věnoval fanouškům. „Vaše podpora byla vždy úžasná. Nikdy na ni nezapomenu,“ sdělil. Po jednom ročníku odchází rovněž kubánský smečař Elian Estrada.

Jména posil zatím nejsou známá. Ředitel Miloš Kočka se pouze usmíval a slíbil, že je Lvi začnou odtajňovat před prázdninami na svých sociálních sítích.

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

 

KALENDÁŘ AKCÍ