Lvi Praha – Black Volley Beskydy 3:0 (19, 22, 20)
Lvi: Král, Bartůněk, Douglas-Powell, Krajčovič, Mihajlovič, Svoboda, libero Ježek. Střídal: Špulák. Trenér: Pomr.
Beskydy: Mitic, Mečiar, Široký, Krysiak, Kozák, David, libero Nogueira. Střídali: Dustinac, Babic, Drozd, Pospíšil. Trenér: Kubala.

Před duelem probíhala mezi Prahou a Beskydami „špionáž“. „Nováček pro nás znamená velkou neznámou. Během sezony protočil velké množství hráčů včetně cizinců, téměř pokaždé hraje v jiné sestavě. Budeme se proto soustředit více než na soupeře na svůj vlastní výkon,“ vysvětloval v týdnu Pomr. 

 

Nakonec se Lvi k informacím dostali. „Jejich získání jsme s (analytičkou) Péťou Žilkovou věnovali více času než obvykle. Znali jsme vlastně jen kapitána Tomáše Širokého. Podrobně jsme sledovali jejich dvě poslední utkání a ve čtvrtek vyslali na pohár do Příbrami svého zvěda,“ usmál se lužinský kouč.

Možná i na základě poznatků poslal od začátku na plochu Jana Svobodu a hrál pouze na jediné libero Matyáše Ježka. „Honza střídal v úterý v poháru Máru (Šulce), přišel na plac a vývoj zápasu otočil. Mára teď musí přidal na útoku. Honzova výhoda je i v tom, že dává průchod svým emocím. Tím strhává ostatní,“ upřesnil Pomr. U liber rozhodlo zdraví. „Michael (Kovařík) moc netrénoval, proto dostal maximální prostor Matyáš.“ 

A hrálo se… A Lvi získali první sadu bez větších problémů 25:19. „No, drobná zaváhání bych našel, mohli jsme vyhrát výraznějším rozdílem. Chyby jsme si ale vysvětlili. Jinak jsme byli lepší ve všech činnostech,“ hodnotil Pomr.

V následujících setech se už komplikace vyskytly. Ve druhém Lvi poprvé prohrávali 15:16 a 16:17, ve třetím dokonce 11:13. „Beskydy se rozehrály. Oba dva týmy nadprůměrně útočily. My jsme byli dobří po jejich servisu, výborný byl náš nahrávač a střeďáci stoprocentní. Co dostali, složili,“ zdůraznil Pomr.

Horší to bylo (tradičně) při podání… „Za zápas jsme zkazili devatenáct servisů. Díky nim jsme neodskočili do výraznějšího bodového rozdílu a nedostávali se ani k obraně. Zase nás zdobila trpělivost,“ doplnil trenér k závěrečným dvěma sadám (25:22, 25:20).

Lvi tak mají za sebou polovinu základní části, na lelkování ale ještě není čas. Příští sobotu přivítají (18.00) na Lužinách Kladno. „Všichni samozřejmě vědí, že přijde volno a na chviličku zamkneme balony do skříně,“ přiznal určitou únavu Pomr. „Na poslední zápas se ale těšíme. Osobně očekávám výborný volejbal ve skvělé atmosféře. Oslavu úspěšného podzimu. Hrajeme teď dobře a je potřeba v tom pokračovat. Chceme zopakovat výkon s Beskydy a přidat k němu lepší servis.“