ČLÁNEK
article 337 image
Lvi se těší na Brno. Zvou na pěkný volejbal i na olympioničku
08.10.2021 Muži A

V sobotu čtyři hodiny po uzavření volebních místností vypukne v Praze jiný mač – Lvi přivítají v Unyp areně v extraligovém klání soupeře z Brna. „Bereme jen tři body. Tuto větu si můžete kopírovat, budu ji opakovat minimálně před každým domácím utkáním,“ usmál se Tomáš Pomr, trenér volejbalistů z metropole.

 

Na fanoušky čeká opět show, kterou završí dekorování MVP zápasu podle statistické aplikace SmartVolley. Cenu předá patron duelu. „Tentokrát patronka. Půjde o českou olympioničku, ale víc nesmím prozradit,“ doplnil kouč, z nějž dobrá nálada jen čišela.

 

Lvi vstoupili do sezony přesvědčivou výhrou nad Ostravou. S trochou nadsázky na ni už pomalu dosedl prach. Jejich první a druhé vystoupení v nejvyšší soutěži totiž dělí jedenáct dnů. „Věnovali jsme se tréninku. Standardním věcem jako je servis, obrana a následný protiútok. V něm nám to posledně drhlo. S Ostravou jsme si obranou připravili dost příležitostí, ale nedokázali jsme je dohrát,“ neskrýval.

 

Stejně tak se časová prodleva hodila k pilování souhry s nahrávačem Jakubem Janouchem i liberem Milanem Moníkem. Ti strávili léto s reprezentací na tolik úspěšném Euru. „Věřím, že se vše pozitivně projeví už v sobotu,“ sdělil trenér.

 

Volejbalisté Brna jedou do hlavního města v drobné výhodě. Čeká je premiéra, jejich herní projev nikdo nezná. „Začátek extraligy je takový zvláštní. Spousta mužstev si odkládala zápasy. Soutěž zahajují i dva týdny po sobě,“ líčil Pomr. „My se ale stejně musíme zaměřit hlavně sami na sebe,“ zdůraznil.

 

Zase si nemyslete, že nemá žádné informace: „Jejich styl založený na výborném servisu se oproti loňsku asi nebude příliš měnit, i když jim odešly hlavní opory Římal, Licek a Pražák,“ mínil. Nahradit se je budou snažit mladíci podpoření zkušenými Zmrhalem či Hrazdírou. „Na servisu budou určitě i nadále tlačit. Hrajeme ovšem doma, tlak bychom měli ustát a na podání nezaostávat.“

 

Pomr chce diváky pozvat na pěkný volejbal. „Po volbách si u nás mohou vyčistit hlavu,“ poznamenal. Hrát se začne v 18 hodin a lístky jsou opět k mání i v síti Ticketportal. „Rádi bychom fanoušky naučili kupovat si je v předprodeji. Pěkně z klidu domova,“ dodal kouč.

 

Zdroj: Pražský deník

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)