ČLÁNEK
article 591 image
Volejbaloví Lvi se v Lize mistrů střetnou se slavnou Civitanovou
19.07.2023 Muži A

/POHÁROVÝ LOS/ Tři české kluby už znají soupeře pro volejbalovou Ligu mistrů a mistryň. Nejdříve do elitní evropské klubové soutěže vstoupí hráčky mistrovského KP Brno, které čeká předkolo. Naopak oba finalisté mužské extraligy, Lvi Praha a Jihostroj České Budějovice, jsou v hlavní fázi. Los v Lucemburku každému z nich přisoudil do skupiny jeden elitní evropský tým.

 

V Lize mistrů má Česko dvojnásobné zastoupení po deseti letech. Mistrovské Lvy Praha při premiéře v soutěži čekají ve skupině E italský vicemistr Civitanova, belgický Maaseik, kde působí smečař Adam Bartoš, a druhý tým z kvalifikace.

 

Jihostroj narazí ve skupině D na vítěze kvalifikace, německý klub SVG Lüneburg a favoritem bude polský mistr Jastrzebski Wegiel, který v minulém ročníku Ligy mistrů prohrál až ve finále s Kedzierzynem-Kožle. Tehdy u toho byl český univerzál Jan Hadrava, který ale po sezoně přestoupil do Galatasaray Istanbul.

 

Kvalifikace o účast v hlavní soutěži Ligy mistryň se nově hraje ve skupinách. Brňanky se utkají s rumunským týmem CS Volei Alba Blaj, který byl v minulé sezoně i s českou smečařkou Andreou Kossányiovou ve finále Poháru CEV, španělským celkem CV Gran Canaria a izraelským klubem Hapoel Kfar Saba.

 

První kolo kvalifikace se odehraje turnajovým způsobem od 10. do 12. října. Týmy se utkají každý s každým a první dva postoupí do další fáze, kde si dva ze čtyř klubů zajistí hlavní fázi soutěže.

 

Zdroj: ČTK - idnes.cz

 

KALENDÁŘ AKCÍ

7

Prosinec

EX-M: Lvi x České Budějovice 18.00 Unyp arena

9

Prosinec

EX-M: Karlovarsko x Lvi 18.00 Hala míčových sportů

14

Prosinec

LM-M: Galati x Lvi 17.00 Hala Dunărea