ČLÁNEK
article 515 image
Lvi statečně vzdorovali favorizované Piacenze. Po prohře 1:3 jsou přesto vyřazeni
15.11.2022 Muži A

/FOTOGALERIE/ Lvi nastupovali k odvetě s Piacenzou v komplikované pozici. Po porážce 0:3 v Itálii si mohli doma dovolit ztratit maximálně set, aby si vynutili alespoň rozhodující sadu. Italský celek vyhrál první set bez větších problémů 25:19, ale ve druhé sadě měli většinou o něco navrch domácí. Tříbodový náskok před koncovkou ztratili, ale pak odvrátili dva setboly soupeře a sami si vypracovali šanci na zisk setu. Piacenza však setbol odvrátila, svůj čtvrtý proměnila a vyhrála 28:26.

Lvi Praha - Piacenza 1:3 (-19, -26, 23, -21)
Nejvíce bodů: Kollátor 26, McCarthy a Vodička po 10 - Leal 26, Lucarelli a Romano po 10. První zápas 0:3, postoupila Piacenza.

Tím rozhodla o svém postupu a oba týmy prostřídaly. Koncovku třetí sady ovládl zejména devatenáctiletý pražský univerzál David Kollátor. Dvěma esy a útokem srovnal na 20:20 a pak byl k nezastavení. Postaral se i o vítězný míč na 25:23 a prodloužení zápasu. „Myslím si, že z mé strany takováhle splašenost nebyla ještě nikdy. Měl jsem trošku zatměno před očima, šlo to jako na setrvačnost. V takovéhle situaci to jde samo,“ popisoval ČTK své hvězdné okamžiky.

Fotogalerie ZDE

Ve čtvrté sadě byli hosté nekoncentrovaní a prohrávali 10:15, ale vývoj setu otočili a duel ukončili výhrou 25:21 při podání nejužitečnějšího hráče zápasu Leala. Brazilský smečař, který hrál druhou polovinu utkání na postu univerzála, nasbíral 26 bodů. Stejně úspěšný byl na druhé straně Kollátor. „Šestadvacet bodů jsem teda nečekal. Asi to půjdu oslavit,“ poznamenal český mladík.

Zdroj: ČTK - idnes.cz