ČLÁNEK
article 512 image
Lvi statečně vzdorovali hvězdné Piacenze. Rozhodly koncovky setů
10.11.2022 A-Tým

/FOTOGALERIE/ Prohráli bitvu, nikoli válku. Pražští Lvi se v úvodním klání šestnáctifinále CEV Cupu představili na palubovce vysoce favorizované Piacenzy. Přes porážku 0:3 je diváci z haly PalaBanca vyprovázeli potleskem. „Ještě se nevzdáváme. Možná v nás doma bouchnou saze a třeba oni budou mít horší den,“ uvedl smečař Tomáš Kriško. Odveta je na programu v úterý 15. listopadu od 18 hodin v Unyp areně a organizátoři hlásí, že lístky rychle ubývají.

 

Gas Sales Piacenza – Lvi Praha 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Lvi: Janouch, Smith, Todua, Schouten, Kriško, McCyrthy, libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, Kollátor, Tibitanzl, Vodička, Šálek. Trenér: Barrial.

 

Tomáši, převládá ve vás nyní zklamání, nebo hrdost nad předvedenou hrou?

Je pravda, že náš výkon nebyl špatný. Po prohraném zápase se ovšem nedokážu radovat. Takže jsem smutný, že jsme i přes takový výkon nedokázali získat ani set.

 

Co k tomu chybělo?

Trocha trpělivosti. Kdykoli jsme cítili šanci, tak jsme se ukvapili. V tom byl největší rozdíl.

 

Čelili jste podáním rychlostí 120 km/hod. Jaké bylo přijímat takové pumelice?

Věděli jsme, že je Piacenza jedním z nejlépe servírujících týmů světa. Mají vysokou halu a chtěli jsme toho využít. Vytvářeli na nás veliký tlak, ale v podstatě jsme ho ustáli a díky tomu hráli s domácími tak dlouho vyrovnaně.

 

Můžete popsat své pocity, když na vás letěl podobný servis?

V takovou chvíli nemáte čas přemýšlet. Všechno je instinktivní. Je třeba nezaváhat, okamžitě po míči vystartovat a tlačit ho nahoru.

 

Fotogalerie ZDE

 

I vy jste měl dobré série podání, zaznamenal jste dvě esa. Hala vám, zdá se, vyhovovala.

O mně je známé, že mám rád vysoké haly, kde mám dostatek prostoru nadhodit si míče. Ano, i to byl jeden z důvodů, že se mi na servisu vcelku dařilo.

 

Mimořádně silný soupeř a prohra 0:3... Dá se v odvetě stále něco dělat?

Ještě se nevzdáváme. Možná v nás doma bouchnou saze a třeba oni budou mít horší den. Pro nás bude důležité se znovu uklidnit a vrátit se do mentálního stavu, v jakém jsme byli před Piacenzou. Bojovat a věřit, že to dokážeme.

 

Do té doby vás čeká klání v Liberci. Může cestování i těžké střetnutí ovlivnit toto utkání?

Možná trochu cestování. Do soboty ale máme přece jen chvilku na přípravu. Pokud podáme výkon jako v Piacenze, tak věřím, že zvítězíme.

 

Zdroj: Michal Káva - prazsky.denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

3

Prosinec

EX-M Aero x Lvi 18.00 - hala Odolena Voda

11

Prosinec

EX-M Lvi x Příbram 19.00 - Unyp arena

17

Prosinec

EX-M České Budějovice x Lvi 18.00 - hala Stromovka