ČLÁNEK
article 674 image
Lvi touží zvrátit sérii s Las Palmas, hraje se o čtvrtfinále Ligy mistrů
06.02.2024 Muži A

/VIDEO/ Lvi Praha se ve středu pokusí zvrátit sérii s Las Palmas a postoupit do čtvrtfinále volejbalové Ligy mistrů. Na Kanárských ostrovech minulý týden prohráli 0:3 na sety, takže doma potřebují zvítězit 3:0 nebo 3:1 a pak ovládnout takzvaný zlatý set.

Všechny sety v Las Palmas prohrál český mistr o dva body. Doplatil na řadu nevynucených chyb na servisu i v útoku. „V prvním utkání hráli naši soupeři mnohem lépe než my, a to zejména v útoku. Ačkoli jsme prohráli všechny sety malým rozdílem, kontrolovali vývoj zápasu,“ uznal trenér Juan Manuel Barrial.

Věří, že zápas v UNYP Areně může vypadat jinak. „Nevím, jestli jsou Guaguas lepší než my. Pro mě jsou šance stále padesát na padesát. Teď nastoupíme doma před našimi fanoušky. V prostředí, kde jsme silní a pokusíme se postoupit,“ doplnil argentinský kouč.

Před odvetou s týmem, jehož hru řídí bývalý nahrávač Českých Budějovic Miguel de Amo, zůstává optimistický i univerzál Pražanů Casey Schouten.

„V Las Palmas jsme nenaplnili naše hlavní cíle, ale nehráli jsme úplně špatně. Šlo o těžký zápas s těsnými koncovkami. Naznačili jsme, čeho jsme schopni. Doma budeme hrát určitě lépe, protože se ve své hale zkrátka cítíme dobře. Naše podání i příjem budou rozhodně kvalitnější. Je jasné, že musíme být agresivnější a musíme prokázat větší mentální odolnost v těžkých výměnách,“ řekl.

Zápas začne v 19:30. Vítěz dvojutkání ve čtvrtfinále narazí na turecký klub Ziraat Bank Ankara. Český klub je ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů poprvé od zavedení současného systému. V roce 2007 hrála play off Ostrava, která tehdy vypadla v prvním kole, tedy mezi nejlepšími dvanácti, s francouzským Tours.

Zdroj: ČTK - idnes.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)