Už před utkáním bylo jasno o jejich soupeři pro vyřazovací boje. Odolena Voda zvítězila v Ústí nad Labem 3:0 a obsadila osmé místo. Na Lvy nemohla zbýt jiná než devátá pozice. „Výsledek jsme neznali. Na zápas jsme se koncentrovali a brali jsme ho jako první v play-off,“ popisoval kouč. „Jsem moc spokojený, jak jsme ho odehráli. Kvalita i nasazení byly na naší straně. Měli jsme ho ovšem vyhrát 3:0 či 3:1.“

Sebevědomá slova? Nezdá se. Vždyť je potvrdil i trenér Ostravy Jan Václavík. „Potřebovali jsme bod, abychom začínali play-off doma. Ten jsme získali díky bojovnosti a za veliké podpory volejbalového Pána Boha,“ glosoval s úsměvem.

Pražané mohou žehrat na koncovky první a čtvrté sady. V nich bylo skóre 24:22, respektive 24:24. Vždy je ale získali hosté. „Při setbolech přišly drobné individuální chyby. Škoda, stačilo uhrát jediný balon,“ povzdechl si Pomr.

Klady ovšem jasně převážily. Třeba: tým se z nezdarů dokázal zvednout. Kraloval druhé i třetí části (shodně 25:17), Ostravu předčil i v tiebreaku (15:12). „Kluci se do puntíku drželi taktiky. Byli si vědomi své síly. Jejich výkon se mi líbil,“ chrlil ze sebe superlativy pražský kouč.

 

Zda bude stejně hodnotit i sérii s Odolenou Vodou, je zatím ve hvězdách. Ta vypukne v úterý večer na palubovce Aera a ve čtvrtek se přesune na Lužiny. Případné třetí klání by bylo na programu v sobotu opět v okrese Praha-východ. „Odolka všechny překvapila. Má formu. Tabulku zamotala zejména výhrou nad Libercem. Suverénně si ovšem počínala i na závěr v Ústí,“ ocenil Pomr.

Jeho celek v letošní sezoně Aero dvakrát porazil. „Jsem rád, že nás nečeká dlouhá cesta. Haly jsou si docela podobné. Atmosféra v ní je parádní,“ líčil trenér. „Nebudu se za nic skrývat. Pokud budeme hrát tak jako s Ostravou, měli bychom uspět.“ 

VK Lvi Praha – VK Ostrava 3:2 (-24, 17, 17, -25, 12)
Rozhodčí: Krtička, Renčín, na čarách Jusič, Michálková. Diváci: 320. Lvi: Fortuník, Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Démar. Trenér: Pomr.

Ostrava: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Střídali: Štefko, Bauman, David, Vancl, Beal. Trenér: Václavík.