Pro to první předurčují Douglas-Powella bohaté mezinárodní zkušenosti, včetně startů na mistrovství světa 2014. Pro to druhé geny. Jeho sestrou je totiž  herečka Emmy Ishtyová, známá především z amerického krimiseriálu Power.

Změny v kádru Lvů
Příchody:
Jiří Král – blokař (z klubu Cannes)
Luboš Bartůněk – nahrávač (Ústí Nad Labem)
Matej Mihajlovič – univerzál (Posijinica)
Thomas Douglas-Powell – smečař (Ajaccio)
Odchody:
čtěte 16. května

Ale zpět k volejbalu. Jak došlo k angažování hráče, jenž má za sebou sezony v Kanadě, Itálii, Belgii, Finsku nebo Francii? „Vyhodnocovali jsme si loňský ročník a shodli se na tom, že z pohledu útoku nás trápil post přihrávajícího smečaře. Hledali jsme další údernou sílu,“ líčí lužinský kouč.

Domácí trh je přebraný, bylo proto nutné podívat se do zahraničí. „Opět jsme koukali hodiny a hodiny na videa hráčských agentur,“ usmívá se Pomr. „Thomas nás zaujal svou dynamikou, razancí a pestrostí úderové škály.“

Jen pěkné obrázky a manažerská ubezpečení ovšem nestačí. Ve druhém kolesháněli Lvi reference přímo u pramenu. „Doporučení jsme dostali od jeho spoluhráčů i protihráčů ve Francii,“ prozrazuje trenér.

Jak už to bývá, věc měla háček. Thomas Douglas-Powell dostával letos v GFC Ajaccio málo příležitostí. V týmu byl až třetím smečařem. „Rok předtím ale patřil k nejlepším ve finské lize. Doporučoval ho Gino, který tam proti němu hrával. Jedná se o charakterově dobrého kluka a výborného volejbalistu. Do zápasového rytmu se rychle dostane,“ nepochybuje Pomr.

Thomas Douglas-Powell
Narodil se 16. září 1992 v Austrálii. Od roku 2013 obléká dres tamní reprezentace. Zúčastnil se mj. mistrovství světa 2014 v Polsku, kde tým obsadil 16. místo.
2010 - 2015 University of Winnipeg (Kanada)
2015 - 2016 Regio Emilia (Itálie, Serie A2)
2016 - 2017 VOLLEY Antwerpen (Belgie)
2017 - 2018 Hurrikaani Loimaa (Finsko)
2018 - 2019 GFC Ajaccio (Francie)

Australský smečař se o zájmu Lvů dozvěděl od svého agenta. Také on nelenil a zdvihl telefon. „Kontaktoval jsem (další posilu) Jirku Krále z Cannes a Maxe Staplese (Jihostroj České Budějovice), se kterým jsme výborní kamarádi. Oba mě ujišťovali, že mám přestoupit,“ líčí Douglas-Powell.

Prahu zná. „Jde o jedno z nejkrásnějších měst na světě.“ S českým volejbalem už má zkušenosti ze vzájemných zápasů národních týmů. „Pamatuji si dobře na přípravy v letech 2014 a 2017,“ říká smečař. Letos ovšem reprezentovat nebude. „Do národáku se chci brzy vrátit. I to je pro mě motivace.“

Na Lužinách podepsal roční kontrakt a těší se na další posun v kariéře. „Rád bych se stal jedním z nejlepších extraligových hráčů,“ plánuje sebevědomě. „Doufám, že i náš tým všechny překvapí a čeká nás výborná sezona.“
Zdroj: https://prazsky.denik.cz/ostatni_region/posila-cislo-ctyri-lvi-ulovili-soumena-od-protinozcu.html