ČLÁNEK
article 673 image
Lvi v play off Ligy mistrů budou muset otáčet. Máme šanci, věří kapitán
30.01.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Tři těsné koncovky setů nezvládli Lvi Praha a úvodní zápas play off Ligy mistrů na palubovce Las Palmas ztratili 0:3. Čeští volejbaloví šampioni budou o postup do čtvrtfinále bojovat příští středu na domácí půdě, kde musejí zvítězit 3:0 nebo 3:1 a následně zvládnout i zlatý set. „Pořád máme doma velkou šanci to odčinit a sérii otočit,“ věří kapitán Jakub Janouch.

Volejbalová Liga mistrů - osmifinále, úvodní zápas:
Guaguas Las Palmas - Lvi Praha 3:0 (23, 23, 24)
Rozhodčí: Ferreira (Portug.), Van Zanten (Niz.). Čas: 95 min. Diváci: 2250.
Nejvíce bodů Las Palmas: Bruno 18, Souza 13, Zonca 10. Sestava a body Lvů Praha: Madsen 9, McCarthy 6, Schouten 7, Čech 10, Crer 7, Janouch, libero Moník - Kollátor 8, Thiel, Estrada 1. Trenér: Barrial.

Volejbaloví Lvi Praha hned ve své premiérové sezoně v elitní soutěži postoupili do play off. Do dvojzápasu s Guaguas Las Palmas chtěli svěřenci trenéra Juana Manuela Barriala vstoupit namlsaní výkony ze základní skupiny, jenže úvodní vystoupení na Kanárských ostrovech nezvládli.

„Nehráli jsme náš level jako v posledních zápasech. Místy to celkem šlo na servisu, ale trápili jsme se v obraně. Nezvládali jsme plnit pokyny na bloku, asi jsme nebyli soustředění,“ hodnotil kapitán pražského celku Jakub Janouch. „Když uděláte tolik nevynucených chyb, nemůžete na této úrovni vyhrát,“ konstatoval Barrial.

Úvod zápasu hostující celek zachytil, nevydařila se mu však prostřední pasáž setu a domácí otočili skóre z 6:7 na 15:9. V koncovce vytáhli Lvi největší zbraň – kvalitní servis. Kanaďan Casey Schouten domácím pocuchal nervy a snížil na 22:23. Poté však chyboval a hráči Las Palmas proměnili druhý setbol (25:23).

Fotogalerie ZDE

Ve druhé sadě se hosté poprvé dostali do vedení o více než bod, pořádný náskok si však nevypracovali a domácí celek brzy převzal iniciativu i za přispění nahrávače Miguela de Ama. Volejbalista, jenž strávil čtyři sezony v Českých Budějovicích, hrál s velkým přehledem a domácí celek si i díky němu udržoval nebývale vysokou úspěšnost útoku. Lvi v závěru znovu vytáhli přesná a tvrdá podání, opakoval se však scénář z koncovky úvodní sady (25:23).

Ve třetím dějství se zdálo, že se Lvi konečně pobouzejí (12:9 a 16:13), domácí však manko dokázali dorovnat. Hosté sice odvrátili první mečbol, na druhý pokus již uspěli domácí (26:24). „Zápas dopadl o dva body v každém setu. Psychicky jsme se vůbec nedostali nad soupeře, myslím, že to bylo způsobeno obranou,“ konstatoval nahrávač Janouch.

V domácí odvetě Lvi potřebují zvítězit a ovládnout i případný zlatý set. „Prospěje nám, že budeme mít víc jak týden bez zápasu, protože program byl opravdu náročný. Měli jsme několik vítězství v řadě. Teď jsme prohráli zápas, ale ještě jsme neprohráli sérii. Musíme si odpočinout psychicky a fyzicky a takticky se nachystat na soupeře,“ plánoval Janouch.

Odveta v Praze je naplánovaná na středu 7. února. Na postupujícího ve čtvrtfinále čeká Ziraat Bank Ankara.

Zdroj: Miroslav Mazal - isport.cz