ČLÁNEK
article 618 image
Lvi vstoupili skvěle do extraligy. Poctivě jsme se připravovali, uvedl Tláskal
22.10.2023 Muži A

/ROZHOVOR/ Lepší vstup do nového ročníku extraligy si snad ani nemohli přát. Úřadující volejbaloví šampióni zvítězili v Odoleně Vodě za hodinu a půl 3:0. Lvi Praha jasně vládli všem herním činnostem, přestože do základní sestavy nepostavili reprezentanty Jakuba Janoucha a Milana Moníka. „Čekal jsem, že budu hrát, jelikož jsem v pátek dostal volno a neposílil béčko,“ líčilo 17leté libero Pražanů Aleš Tláskal. Jistotu mu dal trenér Juan Barrial v kabině až těsně před zápasem. „Říkal, že chce dát volno Kubovi s Moňasem, kteří se vrátili z olympijské kvalifikace týden před koncem přípravy,“ doplnil talent.

Jak moc už vás svrběly prsty a těšil jste se na ostrý start sezony?
Prsty mě určitě svrběly, jelikož šlo o můj první ostrý start na příjmu. Trochu jsem se bál, ale myslím, že to tak hrozné nebylo. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli.

Odolena Voda nebyla pro vstup do soutěže ideální los. Co jste od soupeře čekali?
Odolka je těžký soupeř a její síla v domácím prostředí ještě roste. Poctivě a detailně jsme se připravovali, což se vyplatilo. Dobře jsme věděli jak smečují a kam podávají. Utkání jsme i díky tomu zvládli.

Aero Odolena Voda - VK Lvi Praha 0:3 (20:25, 12:25, 24:26)
Rozhodčí: Spáčil, Kavala. Diváci: 663. Aero: Carabali, Durski, Chevalier, Blumbergs, Kern, Šulc, libera Rasinperä, Hadrava. Střídali: Hladík, Svoboda, Démar. Trenér Kryś. Lvi: Vodička, McCarthy, Schouten, Madsen, Crer, Thiel, libero Tláskal. Střídali: Kollátor, Janouch. Trenér Barrial.

Jak jste střetnutí viděl a co ho rozhodlo?
V prvním a druhém setu jsme do puntíku dodržovali naši taktiku, hře jsme dominovali. Šel nám servis a i na příjmu jsme vše lépe zvládali. Za zisk třetího setu děkujeme Stefanovi (Thielovi), fantasticky ho za nás doblokoval.

Nyní už se kola extraligy roztočí naplno. Během týdne na vás v Unyp areně čekají dva duely (čtvrtek 18.00 Zlín, sobota 17.00 Ostrava). Budou hodně náročné?
Půjde o dva těžké zápasy, které budou hlavně o hlavě. Jsme jasní favorité, což je vždy složité. Určitě nesmíme soupeře podcenit. Zlín a Ostravu zatím vůbec neznáme. Musíme se na ně pořádně připravit. Nepochybuji o tom, že nám dají trenéři zase ty správné informace a vyhrajeme.

Pohled trenéra Juana Manuela Barriala: „Věděli jsme, že nás bude Aero od začátku tlačit, viděli jsme pět jeho zápasů. V prvním setu Oskar (Madsen) a ve druhém Casey (Schouten) udělali na servisu dlouhé série a nebyly tudíž pro nás až tak komplikované. Ve třetím se domácí vrátili do hry a podávali mnohem lépe než my. Útočili jsme po více slabších příjmech, ale v koncovce jsme několikrát zablokovali Svobodu a utkání ukončili.“

Zdroj: Michal Káva - denik.cz