ČLÁNEK
article 518 image
Lvi zdolali Ústí. K vítězství jim pomohl i mladičký debutant
22.11.2022 Muži A

/VIDEO/ Šestnáct let, devět měsíců a jeden den. Pro volejbalistu Aleše Tláskala nezapomenutelná čísla. Tolik času uplynulo, než nastoupil ke svému premiérovému extraligovému klání. „Zní to krásně, ale pořád na sobě musím pracovat, abych se zlepšoval,“ usmívalo se libero Lvů po výhře 3:1 nad Ústím.

 

Talentovaný mladík měl v hledišti osobní fanklub. Přestože pochází z Černčic u Náchoda, dorazila za ním početná rodina. „Toho, že přijeli, si moc vážím. Maminka dokonce napekla koláče,“ děkoval Tláskal.

 

VK Lvi Praha – SKV Ústí nad Labem 3:1 (25:18, 23:25, 25:18, 25:19)

Lvi: McCarthy, Schouten, Smith, Todua, Janouch, Kriško, libera Moník a Tláskal. Střídali: Pliasetskyi, Vodička, Krča, Tibitanzl, Kollátor. Trenér: Barrial. Ústí: Lank, Baláž, Sobirov, Suda, Bere, Srb, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Šídlo, Kopecký. Trenér: Vašina.

 

Aleši, kdy jste se dozvěděl, že budete hrát?

Přesně před týdnem. Byl jsem hodně překvapený. Postupem času jsem se na zápas více a více těšil.

 

Pocítil jste nervozitu?

Dlouho ne, až na začátku utkání. Pak přišel první dotek s balonem a nervozita opadla. Taky mně moc pomohl Milan Moník (reprezentační libero ve službách Lvů, pozn. red.). Pořád mi říkal, že to zvládnu. Střídali jsme se a při každém plácnutí mi dodával klid.

 

Libero je dirigentem obrany. Troufl jste si organizovat reprezentanty?

Snažil jsem se o to, ale spíše oni organizovali mě. (směje se) Já jsem jim vypomáhal. Trochu jsem se vezl na jejich výkonu.

 

Fotogalerie ZDE

 

Hovořil jste už s trenérem?

Jen krátce. Povídal, že je rád, že mě postavil. To pro mě moc znamená, trenérovy důvěry si vážím.

 

Přidali se další gratulanti?

Přijela za mnou snad celá rodina a do haly přišla i moje přítelkyně. Až na bráchu mě všichni chválili. Ale ten si určitě dělal srandu. Maminka dokonce napekla koláče. Nechal jsem je v kabině. Snad je kluci ještě nesnědli a alespoň jeden mi nechali.

 

Nezaslouží si podobný okamžik větší oslavu?

Na tu nebude čas. V úterý píšu písemky z biologie a fyziky. Nechci to přivolat, ale možná to bude horší, než můj první start v extralize. (směje se)

 

 

Zdroj: Michal Káva – denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

7

Prosinec

EX-M: Lvi x České Budějovice 18.00 Unyp arena

9

Prosinec

EX-M: Karlovarsko x Lvi 18.00 Hala míčových sportů

14

Prosinec

LM-M: Galati x Lvi 17.00 Hala Dunărea