ČLÁNEK
article 546 image
Lvi brali v Ústí všechny body. Cenu pro MVP převzal novopečený otec Tibitanzl
19.02.2023 A-Tým

/VIDEO/ Výborný výsledek, nevyrovnaný výkon. Volejbaloví Lvi mají za sebou předposlední vystoupení v základní části extraligy. V Ústí nad Labem potvrdili roli favorita, zvítězili 3:1 a udrželi si třetí místo tabulky. „Od začátku sezony se pereme s tím, že se proti papírově slabšímu soupeři nedokážeme po celou dobu zápasu stoprocentně koncentrovat. Máme na daleko lepší výkon, než podáme,“ neskrýval kapitán Lvů Jakub Janouch. „Tři body jsme zachránili ani ne za minutu dvanáct,“ doplnil otevřeně.

 

SKV Ústí nad Labem - VK Lvi Praha 1:3 (23:25, 11:25, 25:23, 24:26)

Lvi: Čech, McCarthy, Schouten, Gabriel, Todua, Janouch, libero Moník. Střídali: Kriško, Tibitanzl, Pliasetskyi, Smith. Trenér: Barrial.

 

Před týdnem Lvi jasně přehráli libereckou Duklu a vysloužili si ovace nadšených fanoušků. Nyní se zbytečně dostali do problémů. „To samé se nám stalo před dvěma koly v Beskydech, kde jsme dokonce bod ztratili. A takových utkání bylo v základní části dost,“ přiznal nahrávač Pražanů. To, že půjde o drama přitom dlouho nikdo nepředpokládal. Favorité vyhráli první set 25:23 a ve druhém hře dominovali – 25:11. Třetí sadu ovšem nechali dojít do koncovky. „Vždy se nám nepovedou dva až tři balony za sebou a opustíme vše, co do té doby fungovalo. Jednou jde o chybu smečaře, podruhé moji. Soupeři něco zázračně čapnou, psychicky vylétnou a my je těžko doháníme,“ našel podobnosti kapitán z Unyp areny.

 

Fotogalerie ZDE

 

Ve čtvrtém dějství si domácí vypracovali až tříbodový náskok (18:15), vedli ještě 21:20 a schylovalo se k tiebraku. „Naštěstí se nám podařilo několik lepších podání a následně zafungovala obrana. Zbraně, které nám měly pomoci, nakonec vyšly. Do koncovky jsme se ovšem neměli vůbec dostat. Máme na to, abychom Ústí porazili výraznějším rozdílem,“ uvedl Janouch, který přiznal, že se mu po závěrečné výměně ulevilo. „Viděl jsem, jak jsme nervózní. Tlak jsme si na sebe ale zbytečnými chybami vyvinuli sami. Na druhou stranu musím pochválit hráče Ústí, kteří naplno využili všechny naše nedůslednosti,“ zakončil reprezentační nahrávač.

 

Vítězství pro Miu. Nejužitečnější hráč vyzdvihl partnerku

 

Šest sezon hájil barvy Ústí Martin Tibitanzl. Od léta je však Lvem, a tak se ve Sportcentru Sluneta objevil jako host. „Děkuji za milé přijetí,“ líčil blokař, jenž byl vyhlášený nejužitečnějším hráčem utkání. „Je to nejjednodušší a vlastně první cena pro MVP, kterou jsem v životě dostal,“ smál se a připustil, že šlo spíše o cenu sympatie – vždyť strávil většinu času mezi náhradníky.

 

Z rukou předsedy domácího klubu Miroslava Přikryla a kapitána Jiřího Kořínka převzal dvoje dupačky, které jistě lépe padnou jeho čerstvě narozené dceři Mie. „Už nikdy nebudu říkat, že je něco porod, jelikož jsem nic tak těžkého nezažil. Co musí žena zvládnout, je obdivuhodné,“ poděkoval Tibitanzl své partnerce a dodal: „Hlavní je, že jsou obě holky zdravé.“

 

 

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

3

Duben

EX-M: Karlovarsko - Lvi 17.00 Hala míčových sportů Vary

7

Duben

EX-M: Lvi - Karlovarsko 18.00 Unyp arena

11

Duben

EX-M: Karlovarsko - Lvi 17.00 Hala míčových sportů Vary