ČLÁNEK
article 621 image
Lvi znovu neztratili set. Náš projev je plný emocí a agresivity, těšilo Crera
29.10.2023 Muži A

/VIDEO/ Ani ve 3. kole volejbalové extraligy nenašli úřadující čeští šampióni přemožitele. Lvi přehráli v sobotu večer v Unyp areně bez větších potíží Ostravu 3:0. MVP zápasu byl vyhlášený blokař domácích Pablo Crer. „Za cenu děkuji, ale tentokrát by si ji zasloužil každý z nás. Nejdůležitější jsou tři body,“ uvedl Crer, který pomohl k další výhře bez ztráty setu devíti body, rozdal čtyři bloky a zapsal si i eso.

Poté, co se vyfotil s patronkami klání, členkami ženského áčka pražského oddílu, spokojeně konstatoval. „Je skvělé, že už se nacházíme ve fázi, kdy se s týmem známe a víme, co kdo udělá na hřišti. Trénujeme kvalitně a posouváme se společně za našimi cíli,“ usmíval se 34letý argentinský reprezentant.

VK Lvi Praha – VK Ostrava 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)
Rozhodčí: Činátl, Hladišová. Diváci: 300. Lvi: Čech, Tibitanzl, Schouten, Madsen, Crer, Janouch, libero Moník. Střídali: Vodička, Thiel, Krča. Trenér Barrial. Ostrava: Tsmokalo, Olsen, Pawlun, Jarosinski, Dvořák, Mazoch, libero Motyčka. Střídali: Vancl, Srovnal, Pelikán, Resl. Trenér Luks.

Opravdu si vše „sedlo“ tak rychle?
Ano, velmi rychle. Milan Moník s Kubou Janouchem jsou s námi necelé tři týdny a už jsme si na sebe zvykli. Jsou to naši klíčoví hráči. Máme teď hodně zápasů, což pomáhá. Jsem rád za náš herní projev plný emocí a zdravé agresivity.

Nicméně točíte dva nahrávače. Ani to nebrání souhře?
V tom žádný problém nevidím. Jen to ukazuje na sílu a kvalitu našeho kádru. Samozřejmě mají oba nahrávači jiný styl, což je pro soupeře pořádně nepříjemné.

Fotogalerie ZDE

Stejně hladce jako váš přechod na hřiště proběhlo i stěhování do Česka?
Ano, cítím se tu naprosto skvěle. Praha je moderní město s krásným historickým centrem. Na rodině každý den pozoruji, jak je tu spokojená.

Vážně vám nic nechybí?
Chybí mi další členové rodiny, přátelé a teplo.

Pohled trenéra Juana Manuela Barriala: „Bylo to těžké utkání, které se naštěstí zlomilo v průběhu prvního setu. Poté jsme se dostali do správného provozního tempa, byli agresivnější a po zásluze vyhráli.“

Patronkami utkání byly členky vašeho ženského áčka. Pomohla vám jejich podpora?
Určitě. Podobné propojení týmů je skvělé. Hrajeme za jeden klub a všichni pro něj chceme jediné: vítězství. Jsem moc rád, že se na nás holky přišly podívat a fandily nám. Až bude čas, musíme se zase my přijít podívat na jejich utkání.

Co rozhodlo zápas s Ostravou?
Náš soustředěný týmový výkon. Dařilo se nám v obraně i v útoku, trochu slabší bylo tentokrát naše podání. Nakonec jsme i na servisu nějaké série udělali a kontrolovali hru. Důležité je pro nás to, že máme široký a kvalitní kádr. Sestava se může kdykoli protočit a každý přinese na hřiště potřebný impulz.

Pohled patronek utkání – kapitánka Lvic Ivana Kaňková: „Zápas jsme si moc užily. Byly to docela rychlé tři sety, ale volejbal se hrál pěkný. Ostrava hůře podávala, naši kluci neměli problém ztrátovat a lehce zvítězili. Pablo (Crer) hrál dobře. Nic zvláštního jsem mu neřekla, jen pogratulovala. Byla jsem přitom připravená říct pár slov ve španělštině, ale v té rychlosti k tomu nedošlo. Takže jsme si nepokecali.“

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)