ČLÁNEK
article 620 image
Lvi zvítězili i podruhé. Atmosféra byla vynikající. Hrálo se nám skvěle, řekl Čech
27.10.2023 Muži A

/VIDEO/ Skvostný vstup do extraligy mají za sebou pražští Lvi. Volejbaloví šampióni po vítězství 3:0 v Odoleně Vodě vyprovodili v domácí premiéře stejným výsledkem i Zlín a najdeme je v čele tabulky. Duel se enormně povedl Danu Čechovi. Autor čtrnácti bodů byl vyhlášen MVP zápasu a radoval se z ceny, kterou mu předal zápasník, olympionik a patron klání Artur Omarov. „Je to pěkný pocit. Hlavní je, že jsem nastoupil v základní sestavě, dokázal pomoci týmu a vyhráli jsme,“ smál se Čech.

 

Cenu jste získal proti vašemu Zlínu. Je o to sladší?

Už bych neřekl proti „mému Zlínu“, jen proti bývalému klubu. Utkání se Zlínem dávno beru jako běžné extraligové utkání.

 

VK Lvi Praha – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:20, 25:22, 25:12)

Rozhodčí: Rychlík, Marschner. Diváci: 320. Lvi: Vodička, McCarthy, Schouten, Čech, Crer, Thiel, libero Tláskal. Střídali: Kollátor, Janouch, Krča. Trenér Barrial. Fatra: Kozák, Pražák, Truong, Boyanov, Gálík, Římal, libero Viceník. Střídali: Šulc, Žák, Bednařík. Trenér Sklenář.

 

Na půdě Odoleny Vody jste nehrál, tentokrát jste byl v základní sestavě. Čekal jste to?

Nečekal. Jsem rád, že jsem dostal důvěru a snad jsem ji nezklamal. Vyhráli jsme a to je vždy hlavní.

 

Co bylo pro utkání rozhodující?

Měli jsme pár důležitých sérií na servisu, ať už se o ně postarali Fynn McCarthy, Casey Schouten nebo Honza Vodička. V těch chvílích jsme dokázali soupeře zatlačit a následně ubránit vysoké balony.

 

Fotogalerie ZDE

 

Co jste říkal na atmosféru v Unyp areně?

Byla vynikající. Měli jsme bubeníky a i ostatní diváci byli slyšet. Hrálo se nám skvěle.

 

Pohled trenéra Juana Manuela Barriala: „Přestože jsme zvítězili 3:0, tak jsme do zápasu vstoupili s menší agresivitou, než bych si představoval. Ve chvíli, kdy jsme začali hrát svou hru, tak jsme byli lepší.“

 

Další střetnutí sehrajete v Unyp areně již v sobotu od 17 hodin. Jak se budete připravovat?

Budeme se snažit zregenerovat. V pátek proběhne trénink v posilovně. Nesmíme se v ní moc zničit a vyladit formu na sobotu.

 

Co víte o Ostravě?

To, že dost obměnila kádr. Uvidíme s čím přijede. Budeme se na ni takticky teprve připravovat. Podíváme se na statistiky, zhlédneme videa. Taktika bude asi jasná. Musíme ji zatlačit a sami se nedostat pod tlak.

 

Pohled zápasníka Artura Omarova, patrona klání: „Bylo to výborné utkání, moc jsem si ho užil. Popravdě jsem nečekal, že mě bude až tak bavit. Věděl jsem, že jsou volejbalisté velcí chlapi, ale až tak? Jejich koordinace, výbušnost a dynamika byly naprosto úžasné. A ten výskok. Rozhodně bych si z nich vzal i příklad. Výbušnost často trénuji a nemám ji zdaleka takovou.“

 

 

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)