ČLÁNEK
article 317 image
Mladí a nezkrotní. Lvi a Lvice uspěli v kvalifikačních turnajích přeboru Prahy

Dobrá nálada i výsledky – takové jsou nejčastější závěry trenérů našich žáků a žákyň po kvalifikačních turnajích přeboru Prahy. Pravda, některá družstva účast v 1. lize nevybojovala, ale jejich členové zase prokázali zlepšení a nasbírali tolik potřebné zkušenosti. Občas nám utekl set, nepodařila se výměna, příjem či podání, ovšem Lvi a Lvice vždy bojovali. A za to jim patří náš dík.

 

Kouč Filip Malina hlásí nebe bez mráčků. Áčko, které by přebor rádo vyhrálo, i béčko starších žáků postoupilo do 1. ligy. „Áčko navázalo na dobré výkony z Prague Volleyball Games, kde kluci skončili čtvrtí v kadetské kategorii. Je na nich vidět, že mají veliký talent. Vždyť byli loni druzí na mistrovství republiky mezi mladšími žáky. V kvalifikaci hráli moc dobře, postup si v pohodě pohlídali,“ usmíval se Filip.

 

Z výsledků béčka byl mírně řečeno v šoku. „Máme z nich velikou radost. Vždyť za béčko hrají až na dva kluky mladší žáci. A oni porazili v rozhodujícím duelu Dansport, který měl v kádru daleko zkušenější volejbalisty,“ vyzdvihl. „Kluci se stále perou se servisem, postavením, ale všechno vyvážili enormní bojovností,“ ocenil.

 

Áčko starších žákyň uvidíme ve 3. lize, béčko o dvě soutěže níže. „Naše umístění není špatné, ale očekávala jsem, že budeme nepatrně lepší. Věřím, že se v úvodním kole přeboru Prahy do 2. ligy probojujeme,“ uvedla na adresu áčka trenérka Jitka Hornová.

 

To zakončilo kvalifikaci s bilancí dvou výher i proher. „Mrzí mě, že hrajeme hůře se silnějšími týmy – neukážeme, co v nás je. Slabší přitom suverénně porážíme. Holky bych pochválila za týmového ducha a kolektivní pojetí volejbalu. Sepsula bych je za příjem. Bez něj si zkrátka nezahrajeme,“ doplnila Jitka.

 

Béčko bylo zastoupeno mladšími děvčaty – akce byla pro ně logicky o sbírání zkušeností. „Zatím se ještě učíme postavení v hřišti, což holky v této věkové kategorii limituje. Jejich výkonnost jde ovšem nahoru, přesto na hřišti chvílemi panuje chaos,“ vysvětlila trenérka Lenka Hanáková.

 

U svých svěřenkyň by ráda viděla více emocí. I ty ale umějí projevit, jak předvedly v klíčovém klání o postup do 5. ligy s Orionem B. „Jejich výkon byl neskutečný, i lavička utkáním žila. Rodiče fandili, holky se vyhecovaly. Vyhrály 2:1, a tím si u mě všechno vyžehlily. Domů se odjíždělo s dobrou náladou,“ líčila Lenka. „Uvidíme, jak v soutěži obstojíme. Momentálně asi nejvíce odpovídá naší výkonnosti. Rozhodně máme motivaci do budoucna. Brzy chceme do 4. ligy,“ dodala.

 

Trenérka mladších žáků Barbora Vojtíšková se nestačila divit, co „její kluci“ na kurtech předvádějí. Posuďte sami: áčko a déčko postoupilo do 1. ligy, céčko do 2. ligy, béčko do 3. ligy a éčko do 4. ligy. „Jsem moc spokojená,“ zdůraznila Barbora. „Kluky, co si zahrají 1. ligu, už trénuji dva roky. Musím uznat, že byli výborní. Navíc uspěli i ve starších žácích. Jsou na tom výkonnostně skvěle, bylo na čase, aby se posunuli,“ mínila.

 

Prckové“ rovněž splnili očekávání. „Byl to jejich první turnaj v modrém minivolejbale, doteď hráli v červeném, kde se balony chystají. A premiéru zvládli suprově – bojovali, neotrávily je ani porážky. Předvedli své maximum. Do příště natrénujeme a postoupíme výš,“ spřádala plány trenérka. „Pracovat musíme samozřejmě na všem. Nejmenší kluci se musejí otrkat. Chceme, aby se mezi sebou více povzbuzovali. Starší tentokrát mohu jen chválit,“ uzavřela.

 

Loni hrály ve 3. lize, pro stejnou soutěž si jely na kvalifikaci i letos. Mladší žákyně však předčily očekávání a v přeboru Prahy se objeví ve 2. lize. „Kvalifikace pro nás dopadla jednoznačně úspěchem. Nicméně holky hrály natolik dobře, že mohly postoupit i do nejvyšší soutěže,“ popisoval jeden z trenérů Martin Netolický.

 

V rozhodujícím střetnutí s Mikulovkou děvčatům odešel servis a v koncovce nedokázala zachovat chladnější hlavu. „Pochválím je za bojovnost, za to, že se nebojí smečovat a dávat horní podání. Rádi bychom, aby se na hřišti předvedla jako větší dračice,“ sdělil Martin, jehož svěřenkyně budou o postup do 1. ligy usilovat zase za měsíc. „Jde nám hlavně o to, aby se holky zlepšovaly. Pokud budou plnit naše pokyny, výsledky se dostaví.“

KALENDÁŘ AKCÍ