Základní skupina namíchala Lvům vražedný mix: největší favority z Příbrami a černé koně z Liberce. Právě se Severočechy začali svou pouť akcí. „Šlo o klíčové utkání. Tomu odpovídala i nervozita všech hráčů. Chvíli byla lepší Dukla, chvíli my. Vítězství bylo vybojované, tiebreak vydřený,“ popisoval Malina výhru 3:2. „Uvolnili jsme se. Dva bodíky ale nemusely stačit.“

A přišla další zkouška. Nejnáročnější. S Příbramí Lvi prohrávali už 0:2. „Naštěstí nám začal jít servis. Dobře jsme bránili. Oceňuji morálku mužstva. Obrat s tak silným soupeřem se počítal.“

Postup už měli Pražané zajištěný, ani poslední duel skupiny však nebyl jednoduchou záležitostí. S outsiderem z Kolína ztratili set, víc ovšem nedovolili. „I to ukazuje, o jak náročné šlo zápasy,“ glosoval kouč.

V semifinále se naplno rozjel pověstný „lužinský válec“. „Hrát o zlato, nebo o bronz je veliký rozdíl,“ líčil Malina. „Touha po finále byla na každém znát. Kluci se ideálně motivovali a předvedli svůj nejlepší volejbal na turnaji. Petr Špulák dal deset es. Ostravě nedali žádnou šanci,“ uvedl k vítězství 3:0 trenér.

A bylo tady velké finále, v němž Lvi narazili opět na Příbram. „Ta byla oslabena,“ upozornil Malina sportovně na zranění Jiřího Mikulenky. Myslet si ale, že je vyhráno, by bylo cestou do pekel. „Ostatní se semkli. Hráli svůj poctivý volejbal. Kluci jsou šikovní, výborně „čapou“ v poli, dobře brání a v útoku jsou draví,“ vypočítával kouč. „My ale také,“ zdůraznil.

První set získali Lvi, druhý Kocouři, pak opět úřadovali Lvi. Ve čtvrté sadě vedli 24:20, Příbram vyrovnala. Ale! „Ztráta, dobrý servis a kvalitní blok. Kluci se vyšťavili. Takový přístup se mi líbí,“ radoval se Malina.

A s ním celá „Lví smečka“, která pobrala i řadu individuálních cen. Nejlepším smečařem se stal Jan Vodička, nejlépe podávající hráčem Petr Špulák. „Oba musím vyzdvihnout, ale i Láďu Tomana, nebo Tomáše Maixnera, libera, nahrávače… Prostě všechny,“ doplnil trenér zlatého výběru.

Cesta Lvů
Základní skupina: 
Liberec 3:2 (-21, 22, 12, -22, 13)
Příbram 3:2 (-21, -23, 14, 17, 12)
Kolín 3:1 (14, -25, 15, 17)
Semifinále: 
Ostrava 3:0 (11, 19, 18)
Finále:
Příbram 3:1 (20, -20, 18, 26)
Zdroj: https://prazsky.denik.cz/ostatni_region/nad-plan-mladi-lvi-slavi-mistrovsky-titul.html