ČLÁNEK
article 539 image
Mladí Lvi zazářili. Naším cílem je placka a nejlépe zlatá, řekl kapitán
24.01.2023 Junioři

/NAPSALI O NÁS/ Vynikající mládeží se mohou pochlubit volejbaloví Lvi. Třeba junioři nejstarší věkové kategorie do 22 let udělali o víkendu důležitý krok do finálového turnaje mistrovství republiky. V hale Oskara Nedbala v Českých Budějovicích nepoznali ve čtyřech duelech hořkost porážky a nálada v jejich táboře byla pochopitelně vynikající. „Turnaj hodnotím velmi pozitivně. Podařilo se nám získat dvanáct bodů, což je v takové konkurenci úspěch,“ usmíval se kapitán výběru Eduard Vodička.

 

Nejvyrovnanější utkání sehráli Lvi s Příbramí. Středočeši jim také jako jediní sebrali set. „Musím vyzdvihnout náš útok. Dobře jsme přijímali a neztratili se ani na servisu. V poli to nebylo až tak super, ale šlo to,“ mínil Vodička. Zápas s Kocoury byl na programu v neděli, kdy už za Pražany válely jejich dvě „posily“ z mužského áčka David Kollátor a Jan Krča. „Hrát s nimi a bez nich je rozdíl,“ neskrýval 19letý smečař. „Na Davida a Honzu se můžeme spolehnout. Dodávají nám klid. Pokud nastupujeme bez nich, je náš výkon zase kolektivnější a možná i trochu bojovnější,“ doplnil kapitán.

 

Lvi - Liberec 3:0, - Kojetín 3:0, - Příbram 3:1, - České Budějovice 3:0

Lvi: Krča, Kollátor, Dolejší, Tláskal, E. Vodička, O. Vodička, Černý, Janeček, J. Vodička, Šimůnek. Trenér: Malán.

 

David Kollátor byl o víkendu na roztrhání. V sobotu vyběhl v Benátkách v základní sestavě ke klání mužské extraligy a o den později nastoupil na jihu Čech ke dvěma střetnutím. „Fyzicky nebyl žádný problém. I na časté cestování jsem zvyklý,“ uvedl univerzál. Nejnáročnější prý bylo přepnout hlavu na dvě úrovně volejbalu. „Je to jiný sport,“ neskrýval. Přesto ho ani na chvíli nenapadlo, nechat své kamarády ve štychu. „Je to pořád moje soutěž a ještě příští sezonu bude. V áčku jsem teprve první rok a rozhodně nejsem žádná hvězda,“ zdůraznil.

 

Ke svému výkonu byl Kollátor tradičně kritický. „Bylo to takové líné, moc se mi nedařilo,“ líčil 20letý volejbalista. „Nejdůležitější je, že jsme dvakrát vyhráli. S kluky jsme si ale říkali, že musíme více zabrat,“ prozradil s dovětkem, že ani Lvi stále nemají účast ve finálovém turnaji jistou. Prohospodařit ovšem na dvou akcích desetibodový náskok na Karlovarsko, se nezdá příliš pravděpodobné. „Tak vůbec neuvažujeme. Naším cílem je placka a nejlépe zlatá,“ sdělil rozhodně Vodička. Otázkou zůstává, jestli se i na dalších turnajích představí posily z mužského áčka. „O tom nerozhoduji, ale pokud to bude potřeba, rád přijedu,“ uzavřel téma univerzál Lvů.

 

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)