ČLÁNEK
article 479 image
Nevšední soustředění Lvů. Volejbaloví vicemistři nezapomínají na talenty
18.08.2022 A-Tým

/VIDEO/ Už se z toho stává tradice. A proč to neříct: hodná následování. Volejbalový oddíl Lvi Praha se uprostřed srpna počtvrté přesunul do Litomyšle. Deset mužských i ženských složek – celkem 180 hráčů a hráček. „Je skvělé, že jsme tady všichni. Kluci a holky se na nás přijdou podívat a nás zase těší, že od nich cítíme podporu a klub prosperuje,“ líčí Jakub Janouch, kapitán extraligového áčka. A nezůstane jen u okukování, čeští vicemistři si s talenty ochotně zapinkají. „Přijde mi super, že se můžu učit od starších. Přizpůsobit se jejich hře, abych volejbal uměla stejně dobře, jako oni,“ říká starší žákyně Aneta Kopejtková, jež na poslední dny dlouho nezapomene.

Třináctiletá slečna má totiž vzor. „Kubu Janoucha,“ prozrazuje. Právě s kolegou nahrávačem se mohla nejen setkat a prohodit pár slov, ale taky si zahrát. „Byl moc milý. Opravil mi prsty‘, které jsem dělala trošku špatně. Byla jsem dost nervózní, takže jsem ani moc nemluvila,“ přiznává. I dlouholetý reprezentant nachází pro šikovnou blondýnku slova uznání. „Holčina byla milá, hned jsem ji pochválil. Před sebou má dobrou budoucnost,“ míní Janouch. „Zapinkat si s extraligovým hráčem, byl pro mě super zážitek,“ kontruje nadšeně Kopejtková.

Stejně tak pro ni není problém vypočítat, co by si od svého idolu chtěla vzít. „Kromě výborných nahrávek, by to byl přehled o hřišti. Vědět, kde se co děje,“ vykládá. Podobné zlepšení ovšem nepřijde ze dne na den. „Určitě musí makat, nejenom na tréninku, ale i ve svém volném čase. Místo toho, aby se dívala třeba na televizi, udělat něco navíc,“ zdůrazňuje Janouch, jenž si Anetiny přízně i obdivu dalších Lvů váží. Rozhodně se ovšem nepovažuje za bezchybného hráče. „Pořád je co zlepšovat. U mě, mých spoluhráčů nebo u mistra světa. Hlavně neztratit pokoru,“ sděluje.

Na závěr se řeč stočí k hodnocení týdenního snažení. Lídryně starších žákyň je ráda, že si tým v Litomyšli zlepšil kondici a kolektiv šlape, kapitán áčka označí soustředění za náročné. „Zdá se, že budou letos tréninky intenzivnější, ale zase o něco kratší,“ přemítá Janouch. Změnu má na svědomí Juan Manuel Barrial, nový argentinský trenér Pražanů. „Chce po nás něco trochu jiného, než předtím Tomáš Pomr. Vzájemně se sehráváme a učíme,“ vysvětluje zkušený 32letý volejbalista, který únavu sice cítí, ale zatím vše zvládá. A navíc si najde čas udělat radost mladým Lvům.

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ